OVO pitanje zasigurno su si postavili svi koji znaju s koliko velikim snagama raspolažu današnji punjači.
Najkraći odgovor bi bio: kao i kod plinske instalacije. Radi se o temeljito provjerenoj tehnologiji koja je testirana na sve moguće načine i uključuje sve uobičajene scenarije. Međutim, kada ne poštujete pravila i automobil punite u nekom vlastitom aranžmanu preko neuzemljene utičnice, stvari mogu poći po zlu.
Nijemac Stefan Moeller je direktor tvrtke za iznajmljivanje električnih automobila Nextmove iz Arnstadta. Odlično poznaje električne automobile i smatra da je punjenje električnog automobila sigurno.
Međutim neugodno se iznenadio kad je svojim Hyundaijem Ioniq 5 planirao krenuti na odmor u Hrvatsku. Već je pri ukrcavanju prtljage osjetio strujni udar koji ga je neugodno iznenadio. Udar ga nije ozlijedio pa je odmah krenuo tražiti uzrok problema. Izvor neugodnosti je bila utičnica preko koje je punio automobil, a koja nije bila uzemljena. Nadalje, nije nosio ni cipele s gumenim potplatom, a i dodirnuo je metalni dio automobila. A kad se sva ova stanja dogode istovremeno, stvoreni su preduvjeti za strujni udar.
Ovakvi udari mogu biti itekako opasni. Naponi iznad 50 V smatraju se opasnim za odrasle, a od 25 V za djecu, dok električni automobili mogu uzrokovati električne udare do 150 V. Strujni udari mogu dovesti i do srčanih aritmija, stoga je svaki oprez preporučljiv, baš kao i s ostalim izvorima energije.
Stefan Moeller je nakon što je doživio strujni udar temeljito istražio ovo područje i objavio video sa savjetima vezanim uz punjenje električnog automobila. Onaj najvažniji je da je najsigurnije puniti auto na službenim punionicama s atestiranim punjačima.