Evo tko je bio u autu srpske vlade koji je zaustavila hrvatska policija
HRVATSKA je policija jutros na autocesti A3 kod Slavonskog Broda zaustavila automobil za koji se ispostavilo da pripada vladi Srbije.
Policijski presretač zaustavio auto srpske vlade i naplatio mu kaznu
Policijski presretač zaustavio je vozilo vlade Srbije nakon što je uočeno da se dulje vrijeme kretalo u lijevoj traci, blokirajući tako nepotrebno druga vozila. Automobil su zadržali 45 minuta i vozaču na licu mjesta naplatili kaznu od 250 kuna.
Kako je priopćio Željko Ðekić, novinar lista Srpsko kolo, policajci su vozaču rekli da je vozilo praćeno od granice te da je tako utvrđeno predugo zadržavanje u lijevoj traci.
No još je zanimljivije tko je bio putnik u automobilu vlade Srbije. Riječ je o Miodragu Linti, koji sada obavlja funkciju predsjednika Odbora za dijasporu i Srbe u regiji.
U autu je bio srpski političar i dužnosnik Miodrag Linta. Već se više puta žalio da ga hrvatska policija zaustavlja
On je krenuo u mjesto Donje Rujane kod Livna kako bi u subotu nazočio posvećenju hrama Pokrova Presvete Bogorodice.
Posebno je, međutim, zanimljivo da je policija Lintu prijašnjih godina više puta zaustavljala u Hrvatskoj.
Miodrag Linta 2014. je tvrdio da je hrvatska granična policija na Bajakovu detaljno pregledala službeni automobil srpske vlade u kojem je on bio.
"Policajci su se ponašali prema meni kao prema sumnjivoj osobi"
Linta, koji je putovao s diplomatskim pasošem, ovaj je čin doživio kao provokaciju. "Bio sam u službenom automobilu, moj dolazak na granicu je najavljen prije četiri dana i odmah sam im pokazao diplomatsku putovnicu, ali oni su se prema meni ponašali kao prema sumnjivoj osobi", rekao je tada Linta.
“Mislim da je riječ o provokaciji... Iako mu je pokazana diplomatska putovnica i rečeno im da je riječ o parlamentarnom zastupniku, carinik je otvorio zadnja vrata vozila i uperio baterijsku lampu prema mojim nogama kao da je u pitanju sumnjiva osoba. Nakon toga je baterijskom lampom tobože pregledavao unutrašnjosti prtljažnika, a tek onda je pitao tko je osoba s diplomatskom putovnicom", dodao je 2014. Linta. Tada je išao na božićni prijem Srpskog narodnog vijeća.
No tu nije kraj. Godinu ranije se dvaput požalio da ga je hrvatska policija dvaput zadržala bez razloga.
U više navrata kritizirao Hrvatsku
Linta se dio javnosti možda sjeća i po izjavama u kojima je kritizirao Hrvatsku.
"Izjave hrvatskih dužnosnika da su za najbolje odnose između Srbije i Hrvatske neiskrene su sve dok Hrvatska ne prestane s uhićenjima Srba", izjavio je Linta, kao predsjednik Koalicije izbjegličkih Udruga u Srbiji 2014.
Iste je godine poslao otvoreno pismo u kojem je napisao da se dužnosnici u konzulatima Republike Hrvatske u Beogradu i Subotici ponašaju "bahato i nezakonito". Izjavio je tada i da je Hrvatska iz evidencije prebivališta izbrisala 50 tisuća Srba.
Linta se oglasio i ove godine kada je Bajagi otkazan nastup na karlovačkim danima piva nakon pritiska (za)branitelja.
Napao i Bajagu, izjavio da ne treba poricati da je pjevao četničke pjesme, nego se time ponositi
Linta je tada napao - Bajagu.
Osim što je optužio pjevača da se "slaže s lažnom i besmislenom tezom hrvatskih branitelja i hrvatske države da su Srbija i krajiški Srbi izvršili agresiju na Hrvatsku", smatra da nije u redu njegovo poricanje da je u Kninu pjevao četničke pjesme.
"Bajaga se u razgovoru s novinarkom uoči koncerta u Varaždinu svim silama trudio opravdati da nije pjevao četničke pjesme u Kninu 1993. Bajaga bi trebao biti ponosan što je 1993. pjevao za svoj narod, a ne da sve to negira da bi mogao nastupati u današnjoj Hrvatskoj gdje se otvoreno rehabilitira zlikovačka ustaška ideologija i ustaški pozdrav 'Za dom spremni'", rekao je Linta.
Linta je inače rođen u Hrvatskoj, na Kordunu. U Oluji je izbjegao u Srbiju.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati