Žestok napad na Krimski most. Rusi u povijesnom udaru ostali bez dva ključna A-50?

UKRAJINSKA sigurnosna služba (SBU) objavila je da je danas oštetila Krimski most podvodnim eksplozivom.
Ključne informacije:
- Rusi ostali bez trećine ključnih aviona? Svaki A-50 košta 400 milijuna dolara
- Ukrajinska sigurnosna služba (SBU) objavila je video napada na Krimski most, tvrdi da je upotrijebljeno 1100 kg podvodnog eksploziva.
- Most je tijekom dana dvaput zatvaran – ujutro zbog napada, a popodne zbog novih eksplozija
- Glavni stožer ukrajinske vojske objavio je da je u nedavnim napadima na ruske baze uništeno ili oštećeno čak 41 vojni avion, uključujući strateške bombardere
- Rusija sada uvjetuje nastavak pregovora time da Ukrajina obustavi napade na stratešku avijaciju
- Ruske snage nastavile su s napadima na ukrajinske gradove – u Sumiju je ubijeno najmanje četvero ljudi
- SAD je ranije potvrdio Ukrajini slao plastični eksploziv C-4, koji se koristi u napadima na infrastrukturne ciljeve, no nije potvrđeno da je korišten u današnjoj operaciji.

Mihajlo Drapatij imenovan je zapovjednikom združenih snaga Ukrajine nakon što je podnio ostavku na mjesto zapovjednika kopnenih snaga, objavio je predsjednik Volodimir Zelenski.
Drapatij je u nedjelju podnio ostavku nakon što je u ruskom raketnom napadu na obučni kamp u Dnjepropetrovskoj oblasti poginulo najmanje 12 ukrajinskih vojnika.
"Ovo je svjestan korak, vođen mojim osobnim osjećajem odgovornosti za tragediju na 239. poligonu, koja je rezultirala smrću naših vojnika", napisao je Drapatij na Facebooku nakon napada.
Danas je, međutim, pozvan na sastanak sa Zelenskim.
"Izvijestio sam o svemu što se trenutačno zna o tragediji na poligonu. O svakom koraku – tko je bio tamo, tko je bio odgovoran za ljude, tko je trebao reagirati", napisao je kasnije na Telegramu.
"Objasnio sam predsjedniku razloge svoje odluke. Predsjednik je saslušao, podržao i predložio da se usmjerim na ono najvažnije – rat, bojišnicu, pobjedu."
Zelenski je također rekao da će novu dužnost zapovjednika kopnenih snaga preuzeti drugi časnik, čije ime zasad nije objavljeno.
Najmanje 700.000 stanovnika na jugu Ukrajine, u područjima pod ruskom okupacijom, ponovno ima električnu energiju nakon što su ukrajinski dronovi prethodnog dana oštetili trafostanice, izvijestile su ruske vlasti.
Kako je ranije objavljeno, ukrajinski napadi izazvali su velike nestanke struje na okupiranim teritorijima u regijama Zaporižja i Hersona.
Nuklearna elektrana u Zaporižju, prema dosadašnjim informacijama, nije bila pogođena niti su nestanci struje utjecali na njezin rad.
Rusko ministarstvo energetike objavilo je na Telegramu:
"Zahvaljujući koordiniranom radu elektroenergetičara, opskrba strujom svim korisnicima u potpunosti je obnovljena."
Rusija je još ranije proglasila aneksiju dijelova Zaporižja i Hersona, a trenutno pokušava zauzeti preostale dijelove tih regija. Moskva tvrdi da to čini radi "sigurnosti" i "zaštite budućnosti etničkih Rusa i rusofonog stanovništva".
Kijev, s druge strane, takve poteze naziva čistim otimanje zemlje te je više puta poručio da će sve okupirane teritorije vratiti pod svoju kontrolu.
Ukrajina je osmislila cijelu kampanju gerilskih napada na Rusiju, rekao je za Sky vojni analitičar Michael Clarke, komentirajući tri velika napada izvedena u samo nekoliko dana.
U subotu su ukrajinske snage digle u zrak dva željeznička mosta u ruskim regijama Brjansk i Kursk, izazvavši njihovo urušavanje.
Dan kasnije, Ukrajina je pokrenula masovni napad dronovima na ruske zračne baze, uništivši bombardere i borbene avione.
A jutros je izveden napad podvodnom eksplozijom na Kerčki most, koji povezuje Rusiju s okupiranim Krimom. Operacija je, prema dostupnim informacijama, planirana mjesecima.
"Ukrajina ovim napadima poručuje Rusiji: 'Možemo ovo izvesti'", kaže Clarke. "Bez obzira na to koliko će ova strategija biti uspješna, jasno je da Ukrajinci imaju razrađen plan gerilskog djelovanja protiv Rusije."
Predsjednik Zastupničkog doma američkog Kongresa Mike Johnson izjavio je da podržava pooštravanje sankcija protiv Rusije, no još nije jasno hoće li američki predsjednik Donald Trump podržati takvu inicijativu – ili je u konačnici blokirati.
>> Opširnije
Američki predsjednik Donald Trump sudjelovat će na summitu NATO-a kasnije ovog mjeseca, rekla je glasnogovornica Bijele kuće Karoline Leavitt.
>> Opširnije
Bijela kuća objavila je da aktualni predsjednik SAD-a Donald Trump nije bio unaprijed obaviješten o posljednjem ukrajinskom napadu dronovima na ruske vojne baze.
>> Opširnije
Razgovarali su o situaciji na bojištu, ishodima pregovora u Istanbulu i važnosti jačanja sankcija protiv Rusije.
Ugledni istraživački novinar Michael Weiss, urednik portala The Insider, objavio je na platformi X da je pogledao snimku koji prikazuje ukrajinske takozvane FPV dronove kako pogađaju dva ruska zrakoplova Beriev A-50, poznata kao "leteći radari".
>> Opširnije
Današnji napad podvodnom eksplozijom nije prvi put da Ukrajina gađa most koji povezuje Rusiju s okupiranim Krimom preko Kerčkog tjesnaca.
U listopadu 2022. na mostu je izbio požar nakon što je eksplodirao kamion natovaren bombom. Ruske vlasti tada su objavile da su poginule najmanje tri osobe, a dio mosta urušio se u more.
U srpnju 2023. Ukrajina je ponovno napala most, ovaj put dronovima, pri čemu su poginule dvije osobe. Vladimir Putin tada je obećao odgovor.
Jutros je most ponovno bio meta – ovog puta pogođen podvodnom eksplozijom, u još jednom napadu koji Rusija pripisuje Ukrajini.
Promet preko Krimskog mosta (Kerčkog mosta) polako se normalizira.
Prema najnovijim podacima objavljenima na Telegramu, u 19:00 po lokalnom vremenu (17:00 po britanskom) nije bilo kolone sa strane Kerča, dok je s tamanske strane čekalo 110 vozila.
To je poboljšanje u odnosu na stanje sat ranije, kada je iz smjera Kerča čekalo 250 vozila, a iz smjera Tamana 150.
Spektakularnom operacijom "Paukova mreža" Ukrajina je uspjela značajno oslabiti rusko vojno zrakoplovstvo. DW analizira kako su Ukrajinci uspjeli izvesti tu akciju te kakve bi ona mogla imati posljedice.
>> Opširnije
Dok je pozornost javnosti danas usmjerena na ukrajinski napad na Krimski most, Rusija je nastavila s udarima na ukrajinske civilne ciljeve, prenosi BBC.
Danas je u ruskom raketnom napadu na grad Sumi, nedaleko od sjeveroistočne granice s Rusijom, poginulo najmanje četvero ljudi, a ranjeno ih je 28 – među njima i troje djece. Projektili su pogodili dijelove grada koji se nalaze daleko od bojišnice.
"Rusi su brutalno napali Sumi. Običan grad, obične ulice – raketama", napisao je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski na Telegramu, nazvavši to "apsolutno namjernim napadom na civile".
Prema međunarodnom humanitarnom pravu, napadi na vojne ciljeve su dopušteni, ali gađanje civila smatra se ratnim zločinom. Rusija se zasad nije očitovala o napadu na Sumi, no u sličnim slučajevima ranije su tvrdili da ciljaju "vojnu infrastrukturu".
Ukrajinska služba za izvanredna stanja objavila je da su u posljednja 24 sata zabilježena i 40 granatiranja naselja u Doneckoj oblasti, pri čemu je najmanje jedna osoba ubijena. Tijekom noći raketirani su i lučki grad Odesa te Harkiv na sjeverozapadu Ukrajine.
Visoka ukrajinska delegacija, predvođena predstojnikom ureda predsjednika Andrijem Jermakom i zamjenicom premijerke Julijom Sviridenko, trenutno boravi u Washingtonu na razgovorima s američkim dužnosnicima.
Jermak je jutros na Telegramu napisao da će u SAD-u zastupati "važne interese Ukrajine" te najavio da je riječ o "prilično složenom dnevnom redu". Među temama su obrambena potpora, jačanje sankcija protiv Rusije i povrat ukrajinske djece koju je Rusija otela - pitanje koje su otvorili i tijekom jučerašnjih razgovora s ruskom stranom.
Glavni stožer ukrajinske vojske objavio je da je, nakon analize i provjere podataka iz više izvora, potvrđeno da su u posljednjim napadima na vojne aerodrome diljem Rusije oštećena ili uništena ukupno 41 vojna letjelica, uključujući i strateške bombardere.
Napadi su izvedeni tijekom vikenda duboko unutar ruskog teritorija, a prema navodima iz Kijeva, riječ je o koordiniranoj operaciji pomorskim i zračnim dronovima čiji je cilj bio neutralizirati zrakoplove koje Rusija koristi za lansiranje navođenih projektila na ukrajinske gradove. Rusi su ranije priznali da je desetak aviona oštećeno, no ukrajinske brojke daleko nadmašuju te tvrdnje.
Američki ministar obrane Pete Hegseth otputovat će u četvrtak u Bruxelles na sastanak ministara obrane NATO-a, a dan kasnije posjetit će Normandiju u Francuskoj povodom obilježavanja Dana D, priopćilo je američko ministarstvo obrane.
Tijekom posjeta, Hegseth će prenijeti poruku američkog predsjednika Donalda Trumpa kojom poziva saveznike unutar NATO-a da povećaju izdvajanja za obranu na 5% BDP-a, stoji u službenom priopćenju Pentagona.
Krim se nalazi na poluotoku koji se proteže s juga Ukrajine između Crnog mora i Azovskog mora, a od Rusije ga na istoku dijeli uski Kerčki tjesnac.
Međunarodno priznat kao ukrajinski teritorij, Krim je pod ruskom okupacijom od 2014. godine, nakon što je s vlasti svrgnut proruski predsjednik Viktor Janukovič. Ruske snage su potom zauzele poluotok, a vlasti pod kontrolom Kremlja organizirale su referendum o priključenju Rusiji, koji su Ukrajina i Zapad proglasili nezakonitim.
Nakon aneksije, Rusija je dodatno učvrstila svoju kontrolu nad poluotokom. 2018. je izgrađen most preko Kerčkog tjesnaca, a 2022. uspostavljena je i tzv. kopnena veza duž obale Azovskog mora.
Kontrola nad Krimom ponovno se pojavila kao sporna točka u aktualnim mirovnim pregovorima, nakon što je američki predsjednik Donald Trump izjavio: “Ako Zelenski želi Krim, zašto se nisu borili za njega prije 11 godina kad je predan Rusiji bez ispaljenog metka?”
Zelenski je na to odgovorio da nema ustavne ovlasti za odricanje od Krima. Prema članku 2. ukrajinskog ustava, suverenitet zemlje “proteže se na cijeli njezin teritorij”, koji je “nepodjeljiv i nepovrediv”.
Ruska Federalna služba sigurnosti (FSB) objavila je da je uhitila osobu koju opisuje kao agenta ukrajinskih specijalnih službi, prenose ruski mediji.
Prema priopćenju, osumnjičeni je navodno pripremao improviziranu eksplozivnu napravu (IED) s ciljem izvođenja "sabotaže i terorističkih djela" na Krimu, u području Balaklave kod Sevastopolja - na suprotnoj strani poluotoka u odnosu na Kerčki most.
FSB tvrdi da je agent primio upute od ukrajinske sigurnosne službe putem videopoziva. Pokrenuta je kriminalistička istraga. U priopćenju se ne navodi izravna povezanost s današnjim napadom na Krimski most.
Treća runda pregovora između Ukrajine i Rusije mogla bi se održati do kraja mjeseca, ali samo ako ne bude novih napada na ruske zračne baze sa strateškim bombarderima, poručio je Aleksej Čepa, prvi zamjenik predsjednika odbora za vanjske poslove ruske Dume.
Čepa je također izjavio da bi Ukrajina trebala prihvatiti ruski prijedlog o dvodnevnom ili trodnevnom prekidu vatre na pojedinim dijelovima bojišnice.
>> Opširnije
Ruske vlasti objavile su na Telegramu da je cestovni promet preko Krimskog mosta ponovno uspostavljen danas u poslijepodnevnim satima.
Ranije tijekom dana ukrajinska sigurnosna služba SBU preuzela je odgovornost za napad, navodeći da je most pogođen podvodnim eksplozivima – i cestovni i željeznički dio konstrukcije.
Ruski Državni istražni odbor optužio je danas Ukrajinu da je tijekom vikenda izvela "terorističke napade" uništivši dva željeznička mosta u ruskim regijama Kursk i Brjansk, prenosi britanski Guardian.
Prema tvrdnjama koje je Istražni odbor objavio na Telegramu, napadi su bili usmjereni na civile, a u sudarima dvaju vlakova poginulo je sedam osoba, dok ih je 113 ozlijeđeno – uključujući i djecu. Ruske vlasti zasad nisu iznijele dodatne dokaze koji bi potvrdili ove optužbe.
BBC piše da se jutrošnja eksplozija na Krimskom mostu dogodila na istočnom rubu cestovnog dijela mosta, ispod lučnog segmenta konstrukcije.
Ukrajinska sigurnosna služba (SBU) objavila je na društvenim mrežama da su “agenti postavili eksploziv na nosače te ilegalne građevine” i da je “u 4:44 ujutro aktivirana prva eksplozivna naprava – bez civilnih žrtava”. Uz objavu su priloženi video eksplozije i fotografija oštećenja ograde iznad mjesta udara.
Snimke izgledaju kao materijal s nadzorne kamere, a video nosi oznaku vremena 06:22 po lokalnom vremenu. Geolokacija potvrđuje da se eksplozija dogodila na istočnoj strani mosta.
Prema jednoj ruskoj državnoj agenciji, most je jutros bio zatvoren tri sata. BBC zasad ne može potvrditi tvrdnje SBU-a da je u napadu korišteno 1.1 tona eksploziva i da je most “u kritičnom stanju”.
Također se istražuju izvještaji o još jednom incidentu, zbog kojeg je most popodne ponovno zatvoren. Krimski most dug je 19 kilometara i otvoren je 2018., četiri godine nakon ruske aneksije Krima. Ukrajina ga smatra legitimnim vojnim ciljem.
BBC piše da bi eksploziv korišten u današnjem napadu na Krimski most mogao odgovarati materijalima koje su Sjedinjene Države ranije poslale Ukrajini, iako zasad nema potvrde da je konkretno američki C-4 upotrijebljen.
Ukrajinska sigurnosna služba (SBU) tvrdi da je u napadu upotrijebljeno oko 1100 kilograma eksploziva ekvivalentnog TNT-u. SAD je, u sklopu vojne pomoći, posljednje tri godine više puta isporučivao C-4, plastični eksploziv koji se lako oblikuje, vrlo je stabilan i može se aktivirati isključivo detonatorom.
Američki State Department je u ožujku objavio da je Ukrajini poslan "eksploziv C-4, streljivo za rušenje konstrukcija i oprema za uklanjanje prepreka". BBC napominje da ta specifikacija odgovara vrsti napada kakav je danas izveden, ali i naglašava da nema nikakvog izravnog dokaza da je C-4 doista korišten.
Američki predsjednik Donald Trump, koji je još prošle jeseni tvrdio da može okončati rat u Ukrajini "u jednom danu", već neko vrijeme ne komentira mirovne pregovore između Kijeva i Moskve – uključujući ni posljednju rundu održanu u Istanbulu.
Trump je mjesecima imao vidljivu ulogu u pozadini mirovnog procesa, od medijskog pritiska na ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog u Ovalnom uredu, do suptilnijeg otvaranja prema Vladimiru Putinu. Njegov tim pritom je često bio otvoreno kritičan prema Ukrajini i njezinom vodstvu, iako su SAD s Kijevom potpisale i sporazum o suradnji na području sirovina.
Nakon istanbulskih pregovora i spektakularnog ukrajinskog napada dronovima na ruske ciljeve tijekom vikenda, Trump se nije oglasio, a navodno nije bio ni unaprijed obaviješten o toj operaciji.
Za čovjeka koji često komentira gotovo sve aktualne teme, ova tišina izazvala je pozornost. Sve je više pitanja je li Trump izgubio interes za ukrajinsko pitanje ili samo priprema sljedeći potez.
Informacije nakon ovakvih napada često dolaze parcijalno i to dok operacija još traje. Napadači šute iz operativnih razloga, a pogođena strana iz straha da ispadne slaba i ranjiva.
Ovo je zasad poznato:
- Snimka napada: Ukrajinska sigurnosna služba (SBU) objavila je prije otprilike tri sata video koji navodno prikazuje detonaciju podvodnih eksploziva postavljenih uz nosive stupove Krimskog mosta.
- Most zatvoren pa otvoren: Rusija nije službeno komentirala napad, ali most je u ranim jutarnjim satima u utorak bio zatvoren nekoliko sati. Oko 10:00 po lokalnom vremenu promet je ponovno pušten.
- Nove eksplozije? Nedugo nakon objave SBU-a pojavile su se informacije o još jednoj eksploziji. Ni Rusija ni Ukrajina to zasad nisu službeno potvrdile.
- Most opet zatvoren: Oko 16:00 po lokalnom vremenu most je ponovno zatvoren.
- Poziv na smirenost: Službeni Telegram kanal koji dijeli informacije o stanju mosta objavio je poruku: "Molimo sve koji se nalaze na mostu i u zoni pregleda da ostanu mirni i slijede upute djelatnika
Rusko veleposlanstvo u Londonu objavilo je danas da Moskva "nema nikakve agresivne namjere" prema Ujedinjenoj Kraljevini, odbacivši optužbe britanske vlade o rastućoj prijetnji, uključujući kibernetičke napade.
>> Opširnije
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski oglasio se na X-u nakon što su ga novinari pitali bi li ukrajinski povijesni udar dronovima na stratešku evijaciju mogao razbjesniti Rusiju. Podsjetio je da je samo dan ranije Rusija izvela masovni noćni napad na Ukrajinu s više od 480 dronova i projektila, gađajući civilnu infrastrukturu i stambene zgrade. Bilo je mrtvih i ranjenih.
"To se događa svaki dan. Ponekad bude kratka pauza, i iskreno – sad to zovemo 'pauzom' ako te noći nitko nije ubijen. Ali čak i tada dronovi lete, a ljudi budu ranjeni", poručio je Zelenski.
Zato, rekao je, nikog nije briga je li Rusija ljuta: "Važno je jedino da Rusija počne ići prema završetku ovog rata. A kao globalna zajednica, svi moramo učiniti sve što možemo da ih u tome zaustavimo."
Zelenski je poručio da Ukrajina čeka odlučne korake Sjedinjenih Država. "Nadamo se da će podržati sankcije i izvršiti pritisak na Putina da krene prema kraju rata – barem da napravi prvi korak: prekid vatre. To su ključne stvari. Vjerujem da ćemo uz potporu SAD-a to moći ostvariti brže", poručio je.
Krimski most, koji povezuje Rusiju s okupiranim Krimom, tijekom rata je više puta bio meta ukrajinskih napada.
U listopadu 2022. snažna eksplozija srušila je dio cestovnog dijela mosta i zapalila vlak s gorivom na željezničkom dijelu, pri čemu je poginulo pet osoba. U kolovozu 2023. šef ukrajinske sigurnosne službe (SBU) Vasilij Maljuk nazvao je taj napad "jednom od realizacija" SBU-a, dodavši da su u operaciji nesvjesno sudjelovali ruski krijumčari.
17. srpnja 2023. Ukrajina je ponovno napala most, ovoga puta eksperimentalnim pomorskim dronom nazvanim “Sea Baby”, koji je nosio 850 kilograma eksploziva. U tom je napadu poginulo dvoje civila, a ranjena je njihova maloljetna kći.
Prema proukrajinskom Telegram kanalu Krimski vjetar, nakon "nove snažne eksplozije" koja je odjeknula oko 15 sati po lokalnim vremenu promet mostom je obustavljen, a tjesnacem patrolira helikopter
Više lokalnih Telegram kanala javlja da je poslijepodne pokrenut novi napad dronovima na poluotok.
Krimski most, poznat i kao Kerčki most, izgrađen je nakon ruske okupacije Krima 2014. godine i predstavlja ključnu opskrbnu i prometnu vezu za ruske snage prema okupiranim dijelovima Ukrajine.
Most vrijedan 4 milijarde dolara nosi i snažnu simboličnu vrijednost za Moskvu. Naime, izgrađen je kao politička poruka kojom je Kremlj želio učvrstiti svoju nezakonitu aneksiju poluotoka, budući da Krim kopneno nije povezan s Rusijom.
Prema navodima ukrajinskih Telegram kanala, ukrajinski pomorski dronovi trenutno se zabijaju u obrambene strukture oko Krimskog mosta kako bi probili put za druge dronove koji ciljaju samu konstrukciju mosta.
Kremlj je danas objavio da je angažman na pokušaju da se postigne rješenje okončanja rata u Ukrajini iznimno složen te da bi bilo pogrešno očekivati bilo kakve skore odluke, ali da čeka ukrajinsku reakciju na iznesene ruske prijedloge.
>> Opširnije
Rusija je privremeno obustavila civilni pomorski promet u vodama u blizini Sevastopolja na Krimu.
Ukrajinski i ruski Telegram kanali špekuliraju da je u tijeku velik ukrajinski napad dronovima na Krim.
Obustavljen je promet na Krimskom mostu, javljaju ruski izvori.
"Molimo osobe koje se nalaze na mostu i u zoni pregleda da ostanu mirne i slijede upute djelatnika policije i drugih službi sigurnosti", objavile su ruske vlasti na Krimu.
Iako to još uvijek nije potvrđeno, moguće je da su Ukrajinci izveli napad na Krimski most podvodnim dronom tipa Marička.
Ukrajinska vojska nedavno je pokazala kako testira novi podvodni dron nazvan Marička. Riječ je o sustavu koji se, prema tvrdnjama programera, ne može otkriti elektroničkim sustavima za ometanje i ima domet veći od 1000 kilometara. Video snimku testiranja objavila je tvrtka koja razvija dron.
Prema njihovim navodima, Marička je dugačka 6 metara i široka 1 metar, a zbog svojih dimenzija može nositi veliku količinu eksploziva. Uz to, zbog svoje konstrukcije ne može je lako detektirati radarima, dubinomjerima ni drugim skenerima.
Dron može dugo ostati u stanju mirovanja, a zatim biti aktiviran pomoću timera ili udaljenog signala, ovisno o zadatku. Može se koristiti kao borbeni, izviđački ili transportni dron. Marička je osmišljena da pogodi površinske ciljeve, ali i obalne utvrde ili nosive stupove mostova.
Procijenjena cijena jednog drona iznosi oko 16 milijuna ukrajinskih grivnji (približno 370 tisuća eura).
Ukrajina je i ranije koristila pomorske dronove za napade na ruske ciljeve u Crnom moru. Najpoznatiji među njima su SeaBaby – površinski dronovi koje je razvila sigurnosna služba SBU. Ti su dronovi korišteni u napadima na Krimski most, desantni brod Olenegorski Gornjak, tanker SIG, a kasnije i na raketni brod Samum.
Kako je objavio SBU, prije oko 45 minuta na Krimskom mostu je odjeknula nova eksplozija. Izvor iz SBU-a za ukrajinske medije rekao je da se "operacija upravo nastavlja"
Ovo je treći put od početka ruske invazije da su Ukrajinci napali Krimski most. Most je pretrpio značajnu štetu tijekom dva prethodna ukrajinska napada u listopadu 2022. i srpnju 2023.
Operaciju, koja je uslijedila nakon masovnog napada dronovima na rusko strateško zrakoplovstvo prije dva dana, osobno je nadzirao šef SBU-a Vasil Maliuk.
"Nema mjesta za bilo kakve ilegalne ruske objekte na teritoriju naše države. Stoga je Krimski most apsolutno legitimna meta, posebno s obzirom na to da ga je neprijatelj koristio kao logističku arteriju za opskrbu svojih trupa", naveo je general-pukovnik Maliuk.
Rusko Ministarstvo obrane priopćilo je da su tri ukrajinska drona oborena iznad Krima tijekom noći. Prema lokalnim Telegram kanalima, Krimski most bio je jutros zatvoren za promet od 6 do 9 sati.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati