Sve je puno policije. Uhićena trojica u BiH, tražili novac za informacije o Danki
TREĆI je dan potrage za malenom Dankom, dvogodišnjom djevojčicom koja je nestala u utorak oko 13:45 u prigradskom naselju Banjsko polje, kod grada Bora, na istoku središnje Srbije. Majka je ispričala kako je Danka nestala iz dvorišta obiteljske kuće dok je ona išla dati vode starijem djetetu. Roditelji su ispitani na policiji i izuzet je mobitel majke.
Policija je jučer oko 17:30 obustavila pretragu terena. "Svi dosadašnji rezultati ukazuju na to da se djevojčica ne nalazi na ovom području površine od oko 10 kvadratnih kilometara", objavila je policija.
Prema posljednjim informacijama, Dankini roditelji i danas su cijeli dan u policiji na saslušanju. Policija ih je jučer razdvojila te su prespavali u različitim kućama. Oko kuće kod koje je djevojčica nestala stigli su bageri, policija i vatrogasci koji su rušili drveće oko kuće i čistili područje te kopali. Dosad je policija ispitala više od 50 osoba.
Navečer se pojavila vijest da su u BiH uhićene tri osobe. One su, prema pisanju medija, na TikToku objavile da imaju informacije o nestanku Danke te tražile novac u zamjenu za te informacije. U tijeku je istraga nad njima. Kako se doznaje, na ispitivanju su rekli da su se samo šalili.
Ministar unutarnjih poslova Srbije Bratislav Gašić napustio je Banjsko polje, kao i pripadnici vatrogasne jedinice, javlja reporter Nove. U Banjskom polju trenutno je ostala samo jedna policijska ekipa koja dežura.
Iz Banjskog polja nakon odlaska ministra odvezeni su i bageri koji su tijekom dana raščišćavali teren.
Policija nije nedaleko od Sarajeva pronašla dvogodišnju Danku Ilić iz Srbije nakon što su uhićene tri osobe jer su putem TikToka tražile 25.000 eura za informaciju o njezinu nestanku.
Trojka je uhićena na području Hadžića, nedaleko od Sarajeva, izvijestili su iz policije. Policija je pretražila šire područje gdje su se uhićeni nalazili, no nisu pronašli djevojčicu.
Kako se doznaje, trojica uhićenih u BiH na policiji su tvrdili da su se samo šalili.
Federalna uprava policije (FUP) je večeras provela munjevitu akciju lociranja i hapšenja tri osobe iz Hadžića zbog njihovih tvrdnji da su povezane s nestankom dvogodišnje djevojčice iz Srbije.
Beogradski Interpol je tražio hapšenje tri osobe s područja Kantona Sarajevo, koje su iznijele tvrdnje da znaju gdje je nestala djevojčica te tražile 50.000 KM za otkrivanje informacija.
Nakon što su beogradske agencije prepoznale te informacije o djevojčici za kojom traje potraga već tri dana, zatražili su našu reakciju. Pripadnici FUP-a su stoga proveli brzu akciju prilikom čega su istražitelji Odsjeka za cyber kriminal uspješno locirali osumnjičene uz pomoć njihove IP adrese, prenosi Klix.ba izjave iz FUP-a. Svi su uhapšeni, a pretražena je i njihova okolina te je utvrđeno da djevojčica nije kod njih. Trenutno je u tijeku kriminalistička obrada nad T. B. (2002.), M. T. (2001.) i Z. T. (1972.) te se provjeravaju njihove tvrdnje da su povezani s nestankom dvogodišnje djevojčice.
Sigurnosni analitičar Darko Obradović za Dnevnik Nove TV govorio je o istrazi i potrazi za dvogodišnjom Dankom.
Kako tumači zaokret u istrazi ako u pitanju nije klasična otmica?
"Mi vidimo da dolazi do napretka u istrazi onda kada se može eliminirati krivično djelo otmice. Policija raspolaže dovoljnim brojem dokaza i informacija da može isključiti otmicu, da su provjereni svi granični prijelazi, da su provjerena čvorišta i zapravo govorimo o tome da je sada na djelu forenzika i operativno-taktičke mjere gdje se sužava prostor potrage i krug sumnjivaca", objasnio je Obradović u razgovoru za Dnevnik Nove TV.
"Važno je da se formira broj lica koja mogu dati neophodna saznanja po pitanju nestanka djevojčice, s jedne strane, a s druge strane nužno je utvrditi prostorno-materijalne veze, ta tri faktora su sada suštinski važna. Neposredno pred emisiju smo saznali da je policija formirala određena mjesta zločina gdje su razapeti šatori i očito je da se ispod tih šatora provode istražne mjere. I bageri su na terenu kako bi se prokopale određene lokacije. A što se tiče samog poligrafa, ne kaže se džaba da je trudnoća blagoslovljeno drugo stanje - trudnica može prevariti poligraf, kao i srčani bolesnici i ta lica nisu pogodna za poligraf, ali mislim da je to zadnja mjera kad se iscrpe materijalni dokazi", ističe Obradović.
Misli kako policija drži istragu pod kontrolom.
"Mislim da policija drži stvari jer je obustavila potragu. Potraga ne bi nikad bila obustavljena da se nisu pojavili materijalni tragovi ili saznanja koja idu u prilog obustavljanju potrage. Potraga se ne bi otkazivala da nije došlo do nekih preokreta u ovoj istrazi. Radi se o ranjivoj kategoriji, žrtva je dijete", naglašava Obradović.
Kako je javila reporterka N1 iz Banskog Polja kod Bora, gdje se traga za Dankom, u dvorište kuće stiglo je nekoliko policijskih vozila pod rotacijom, kao i vatrogasci. Čeka se potvrda iz policije ima kakvih novih tragova. Helikopter nadlijeće područje.
Stigao je i ministar unutarnjih poslova, koji obilazi službe na terenu.
Tri osobe iz okoline Hadžića u Kantonu Sarajevo uhićene su zbog tvrdnji da imaju informacije o nestaloj djevojčici Danki Ilić i za te podatke tražile 50.000 maraka.
Federalna uprava policije postupajući po aktu NCB Interpol Beograd poduzela je mjere i radnje iz svoje nadležnosti, a koje su rezultirale lišavanjem slobode tri osobe na teritoriju Hadžića, potvrđeno je za N1 Sarajevo. Istražitelji Odsjeka za cyber kriminal Federalne uprave policije locirali su putem IP adresa osobe koje su tvrdile kako imaju saznanja o nestanku maloljetne djevojčice u Srbiji, odnosno koje su tražile 50.000 KM za otkrivanje informacija.
"Maloljetna djevojčica nije pronađena na teritoriju Hadžića, a u tijeku je kriminalistička obrada uhićenih", kazao je federalni inspektor Ervin Mušinović.
Na stadionu u Boru sletio je helikopter, a sva lokalna policija poslana je da osigurava ovaj stadion. Helikopter je prethodno preletio Banjsko polje, javlja Nova.rs. U helikopteru je bio ministar unutarnjih poslova Bratislav Gašić, koji se sada uputio prema mjestu nestanka djevojčice.
U BiH su po aktu Interpola u Beogradu uhićene tri osobe za koje se sumnja da su putem TikToka objavile da su povezane s nestankom Danke, doznaje Avaz.
Kako piše Avaz, uhićeni su na području općine Hadžići. Jedan od uhapšenih se zove Basar i on je bh. državljanin. Akcija još traje.
Vatrogasno vozilo pod rotirkama stiglo je nešto prije 18 sati ispred kuće kod koje je Danka Ilić (2) posljednji put viđena u utorak popodne. Novinarka Telegrafa koja se nalazi u Banjskom polju rekla je da su vatrogasna kola brzo projurila pored dijela u kojem se nalaze novinari i da se nalaze ispred kuće gdje nešto rade. Policija i vatrogasne službe tijekom cijelog dana raščišćavaju teren oko kuće u Banjskom polju. Telegraf javlja da je kuća kod koje je nestala Danka u jako lošem stanju.
Koliko je potraga za djevojčicom zahtjevna, za 24sata je rekao Aleksa Gluščević iz Gorske službe spašavanja Srbije.
"Teren je brdovit, no nema mnogo strmina. Veći problem su bili dijelovi koji su bili obrasli gustim raslinjem. Nas je policija u pomoć pozvala odmah u utorak poslijepodne i došlo je nas 31 s tri potražna psa", rekao je Gluščević.
Dodao je kako je na prvi pogled sve možda izgledalo kaotično. Samo tog popodneva u akciji traganja sudjelovalo je čak 500 ljudi. Čim se uspostavila koordinacija, kaže, žandarmerija je sve dobro koordinirala te su pretražili 10 četvornih kilometara.
"Bilo je zahtjevno tragati tijekom noći. Bilo je oko 10 stupnjeva, u nekoliko navrata nas je oprao pljusak. Teren smo prolazili po četiri, pet puta. Osim nas, pregledavali su ga potražni psi, dronovi i helikopter s termovizijskom kamerom. MUP je stvarno digao sve moguće snage kako bi našli djevojčicu", rekao je Gluščević.
"Po našoj statistici dijete do tri godine može prijeći od dva do tri kilometra i sve smo to uzeli u obzir. U trenutku traganja je ondje nije bilo iako je možda moguće da se nekako pojavi. Pregledali smo svaku rupu. Vatrogasci su ispumpali svaki bunar kako bi pogledali ondje, pregledan je svaki vodotok, cijevi za odvod ispod ceste, svaka brazda u šumi. Mi smo dali sve od sebe, ali i drugi. Svi su to vrlo ozbiljno shvatili", kaže Gluščević.
Kuća koju čisti bager, a kod koje je nestala malena Danka Ilić (2), prvo je pretražena termovizijskom kamerom.
Dva bagera trenutno se nalaze na terenu oko vikendice Ilića u blizini koje je posljednji put viđena mala Danka Ilić (2), za kojom se već treći dan traga.
Kako javljaju reporteri Telegrafa, trenutno na iskopavanju terena rade dva bagera zajedno, a kako neslužbeno doznaju, kuća je bila okružena deponijem pa policija, radi lakše pretrage, čisti ovo područje. "Ruše drveće i sklanjaju otpad jer je oko kuće deponij", javlja novinar.
Policijske snage i vatrogasci nalaze se u Banjskom Polju, na terenu oko vikendice porodice Ilić, a policija otvara šahtove u okolici.
Miloš i Ivana Ilić, roditelji nestale djevojčice Danke, otkako je krenula potraga, nalaze se u policiji i ispituju ih o svim okolnostima nestanka.
"Oni su od jutros ponovo u policijskoj upravi u Boru, gdje se vrše sva ispitivanja na okolnosti pod kojima je dijete nestalo. Roditelji su sinoć razdvojeni, svaki je bio u svojoj obiteljskoj kući, a nadzirala ih je policija. Od jutros su ponovo u policijskoj stanici s radnicima Centra za socijalni rad, koji prisustvuju svakom razgovoru", naveo je izvor iz istrage. Oni su od jutros u stanici, a MUP se dosad nije oglašavao o okolnostima povodom kojih se roditelji saslušavaju.
Teškom mehanizacijom obara se drveće u blizini i oko dvorišta kuće, javlja reporterka N1.
Potraga za dvogodišnjom djevojčicom iz okolice Bora, na jugoistoku Srbije, čiji nestanak je prijavljen u utorak, ušla je u treći dan, a policija od jutra provodi operativni rad ispitujući susjede i sve osobe iz okruženja obitelji koje bi mogle dati podatke značajne za istragu, ali novih detalja za sada još nema.
Ministarstvo unutarnjih poslova Srbije (MUP) u srijedu navečer je obustavilo pretragu terena, nakon 27 sati detaljne potrage za dvogodišnjom djevojčicom Dankom Ilić, zbog čijeg nestanka je u Srbiji prvi put aktiviran međunarodni alarm "Amber Alert".
Pretraga je obustavljena nakon što svi rezultati i saznanja ukazuju da se djevojčica ne nalazi na pretraženom području površine od oko 10 četvornih kilometara, priopćio je MUP.
Od nestanka dvogodišnje djevojčice u utorak popodne, u naselju Banjsko polje kod Bora, na jugoistoku Srbije, u potragu je bilo uključeno više od 500 pripadnika MUP-a, uključujući i Žandarmeriju s psima tragačima. Angažirani su helikopteri, dronovi s termovizijskim kamerama, Gorska služba spašavanja, lovci, vatrogasci i volonteri.
Pomoć su ponudili i kolege iz Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS).
"Kontaktirali smo naše kolege iz Srbije kako bismo pružili podršku u potrazi za nestalom djevojčicom u Boru”, izjavio je Marko Rakovac iz HGSS-a. “Iako su nam rekli da trenutno ne trebaju pomoć, održavamo redovan kontakt s GSS-om”, dodao je. Srbija je u utorak navečer prvi put aktivirala alarm "Amber Alert" u potrazi za djevojčicom, a SMS poruku "Pronađi me" na mobitele su dobili svi korisnici u mrežama tri mobilna operatera.
Vijest o nestanku djevojčice dominira i danas u elektroničkim medijima i na portalima, ali su pojedinim izvješćima narušeni profesionalni standardi i novinarski kodeks pa je MUP pozvao medije da "ne objavljuju neprovjerene i netočne informacije jer time ugrožavaju istragu". Sigurnost i pronalazak djevojčice je apsolutni prioritet koji je iznad svih drugih interesa, poručio je u priopćenju MUP.
Kako javlja novinarka N1, na teren su pristigla još dva bagera.
Roditelji djevojčice Danke od jutros se ponovo nalaze u policiji i satima su na razgovorima. MUP se zasad nije oglasio o razlozima zbog kojih se već dva dana ispituju roditelji.
U emisiji "Uranak" na K1 televiziji svoje viđenje cijele situacije dali su bivši obavještajac Državne sigurnosti Božidar Spasić i pripadnik Gorske službe spašavanja Aleksa Gluščević te objasnili zašto je istraga nastavljena kao operativna.
"Naša ekipa izašla je na teren oko sat vremena nakon prijave nestanka i tamo smo bili do pet ujutro. Oko ponoći pridružili su nam se i psi koji su tražili cijelu noć, a mi smo od pet ujutro nastavili s daljnjim potragama", rekao je Aleksa Gluščević iz GSS-a.
"Ovo je bila koordinirana potraga, napravljen je stožer i zajednički se odlučivalo. Cijelim slučajem bavio se MUP. Krenuli smo od mjesta gdje je djevojčica posljednji put viđena. Prvi dan je brzo pretraživan cijeli teren, bilo je preko 500 ljudi, pretražen je svaki dio. Nakon toga su došli dronovi s termo kamerama, koji su također pretraživali teren, sve je pregledano.
Nakon toga psi su detaljno pretražili teren. Imali smo tri psa, prvo su podijeljeni, a onda je svaki pas pretraživao isti teren, da slučajno ne bude propusta. Sve je pregledano, svaki bunar ispražnjen, svaki vodotok, kanal, doslovno sve i nažalost nje nema nigdje. Zbog toga je prekinuta potraga na tom dijelu, jer je dionica od 11 kilometara više puta detaljno pregledana i ustanovljeno je da djevojčice nema", dodao je.
Bivši obavještajac: Ispitano je 50 ljudi
Božidar Spasić kaže da je policija u ovom slučaju nemilosrdna.
"Od svih loših vijesti koje su stigle jučer i danas, jedina vijest koju mogu prihvatiti kao dobru, ako tako mogu reći, jest da djevojčica nije pronađena. Policija je u vrlo razumnom i preciznom roku izvršila sondiranje terena, sada je čist.
Da se razumijemo, teren ostaje u blokadi, postoji dežurna ekipa koja brine, ali sada policija prelazi u drugi prsten potrage, to su sada razgovori koji se vode na operativnom planu. A to je: da vidimo činjenice, telefonski poziv majke, kakvi su im bili odnosi u obitelji, koliko je puta dolazila s djecom, zašto je baš taj dan došla. Obavlja se uže ispitivanje, a zatim drugi krug ispitivanja njezine rodbine i drugih.
Više od 50 ljudi već je ispitano, koliko ja znam, od jutros. Operativni rad zahtijeva saslušanje i razvrstavanje ljudi, to je jedno. Druga služba će staviti dijete na Interpolovu tjeralicu, sve zemlje svijeta će imati sliku djeteta na graničnim prijelazima, ostale institucije u inozemstvu, posebno okolne zemlje, obavještavaju se da je dijete na tjeralici, da ga nema. Provest će se detaljna istraga.
Danas već ulazimo u treći dan nestanka, to dijete prema pretpostavci policije nije bilo moguće izvesti s tog područja. Okrug je Bor. Moguće je da je odvedena negdje u Bor ili na neko drugo mjesto gdje je bila sakrivena i gdje za sada nemamo nikakvih informacija. To se sada tretira kao kazneno djelo nestale osobe za koju postoji sumnja da je dijete oteto. Policija je prvo ispitala sve osobe koje su kriminalno orijentirane na tom području", kaže.
Mile Novaković, nekadašnji načelnik Uprave kriminalističke policije, oglasio se u povodu slučaja nestanka dvogodišnje Danke Ilić. Komentirao je da bi on, na temelju podataka koji su poznati javnosti, isključio mogućnost klasične otmice te da je sad sve usmjereno na ispitivanje najbližih.
"Sad je sve usmjereno prema roditeljima, njihovim kontaktima, provjeravaju se telefoni, vjerojatno će dio najbližih iz obitelji morati biti podvrgnut i poligrafu", rekao je Novaković.
On dodaje i da se vjerojatno detaljno provjeravaju granični prijelazi. "Provjerava se tko je sve s djecom prolazio granicu, na sve bi trebalo obratiti pažnju", kaže bivši načelnik UKP-a. "Iskreno, ovo mi ne djeluje kao klasična otmica jer je mala šansa da u takvom mjestu dijete netko otme tek tako", kaže.
"Djevojčica Danka Ilić još nije nađena. Apeliramo na sve ljude da ne objavljuju informacije koje nisu provjerene. Time se remeti i ugrožava istraga u koju je uključena i Uprava kriminalističke policije", kažu iz MUP Srbije za Telegraf.rs.
"Vozilo teške mehanizacije ušlo je u dvorište kuće iz koje je nestala Danka Ilić kako bi uklonilo tri debla koja su bila posječena u dvorištu", potvrđeno je za N1 u policiji.
Iz policije preciziraju da se radi o kombinirki (vrsti bagera).
Miloš i Ivana Ilić, roditelji nestale curice Danke (2), od jutra su ponovno u policijskoj upravi u Boru, gdje se provode sva ispitivanja o okolnostima pod kojima je dijete nestalo, doznaje Nova.rs
"Roditelji su sinoć bili razdvojeni, svatko je bio u svojoj obiteljskoj kući, a nadzirala ih je policija. Od jutra su ponovno u policijskoj postaji s djelatnicima Centra za socijalnu skrb", navodi izvor iz istrage.
Kako portal doznaje, starije dijete, za koje je majka navela da mu je davala vodu u trenutku kada je mala Danka nestala, dodijeljeno je baki i djedu na čuvanje dok se istraga ne završi.
Također, kako se doznaje, obitelj nije bila u evidenciji Centra za socijalnu skrb.
Još policijskih snaga i vatrogasaca pristiže u Banjsko polje oko vikendice Ilića, na područje gdje je posljednji put viđena malena Danka Ilić (2), za kojom se već treći dan bezuspješno traga.
Pored vatrogasaca i policije na licu mjesta nalazi se i bager. Kako je javio Telegraf, policija otvara i šahtove oko kuće obitelji Ilić, a kopa se i lopatama nedaleko od kuće.
Ispred kuće u čijem je dvorištu nestala malena Danka pojavio se bager. Policija je okružila kuću u Banjskom polju i brani pristup.
Nema službenih informacija o tome zašto je stigao bager.
Reporterka Telegrafa javlja da policija otvara i šahtove oko kuće obitelji Ilić.
Povratak policije na mjesto gdje je nestala predstavlja obrat u istrazi. Naime, jučer popodne je bila obustavljena pretraga u mjestu gdje je djevojčica zadnji put viđena.
Ni trećeg dana od nestanka male Danke Ilić (2) iz Banjskog polja nema novih informacija, potvrdio je za Telegraf.rs član obitelji.
Taj je portal, međutim, došao do saznanja o tome tko je vozio zeleni Punto koji je snimljen nadzornom kamerom nekoliko minuta nakon nestanka djevojčice.
Muškarac koji je snimljen u blizini kuće za volanom zelenog Punta u vrijeme nestanka djevojčice ispitan je u prostorijama MUP-a, gdje je utvrđeno da se radi o susjedu koji u tom trenutku nije ni znao da je djevojčica nestala.
Spasilac Gorske službe spašavanja Srbije (GSS) Aleksa Gluščević izjavio je danas da je GSS bio na terenu sat vremena nakon prijave nestanka dvogodišnje djevojčice Danke Ilić u Banjskom polju, kod Bora, u koordinaciji s pripadnicima Ministarstva unutarnjih poslova koji su se već tamo nalazili, i dodao da je pregledana svaka kuća, kao i cijeli teren.
Kako je kazao za Tanjug, u prvom danu potrage za djevojčicom sudjelovalo je dosta mještana, velik broj pripadnika žandarmerije, kao i pripadnika MUP-a, a dodao je da je prema procjeni bilo oko 500 ljudi na terenu prvog dana.
"Što se tiče pregleda cijelog naselja, to je izvršio MUP. Svaka kuća je pregledana tako da je isključen taj moment da dijete nije slučajno otišlo u neku kuću, pogotovo ako netko nije tu. Sve je pregledano, to je izvršio MUP, to nije naša djelatnost, a što se tiče pregleda terena i šume, detaljno je sve pregledano", rekao je Gluščević.
"Za vrlo kratko vrijeme uspjeli smo pretražiti jedan ogroman prostor i biti sigurni 90 i nešto posto da tamo nema ničega. Ono što je za nas iz GSS-a važno je da poništimo tu činjenicu da tamo ima nekoga, malo mi je lakše što nismo pronašli nešto što nismo mogli vidjeti i što smo uspjeli isključiti taj prostor da je ona tamo", rekao je Danilo Aleksić, spasilac iz Gorske službe spašavanja koji je više od 20 sati predvodio spasilački tim.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, povodom slučaja nestanka dvogodišnje djevojčice Danke Ilić u Banjskom polju, apelira na medije da ne objavljuju neprovjerene i netočne informacije jer na taj način ugrožavaju istragu, čiji je cilj da se djevojčica što prije pronađe, priopćio je u četvrtak MUP.
"Sigurnost i pronalazak djevojčice je apsolutni prioritet koji je iznad svih drugih interesa", ističe se u priopćenju.
Dodaje se da pripadnici MUP-a intenzivno rade na pronalasku malene Danke, kao i na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi s njenim nestankom.
Spasilac Dejan Ševković iz Gorske službe spašavanja Srbije bio je Gost RTS-a. Govorio je o potrazi za malom Dankom, u kojoj je sudjelovao više od 20 sati.
"Možemo reći da je velik dio pretražen, ali uvijek postoji pet do deset posto vjerojatnosti zbog koje ne smijemo potvrditi da dijete nije tamo", kaže Ševković.
Ševković je u Jutarnjem programu RTS-a rekao da je teren bio težak za pretraživanje jer ima šikare i gustog raslinja i dosta mjesta gdje se fizički ne može proći pa su na ta mjesta slali pse. Psi, objasnio je, laju na osobu koju pronađu sve do trenutka dok vodič ne dođe na tu lokaciju, ali to se jučer nije dogodilo.
"Vrlo je važno da mještani u ovakvim situacijama prate tijek pretrage i da čekaju od vođe pretrage upute što je njihova zadaća tog dana na terenu", rekao je Ševković.
Dankina majka Ivana Ilić, koja je rekla da je dvogodišnja curica nestala u trenutku dok je ona sinu davala vode, iznijela je za srpske medije još neke informacije.
"Živimo u Boru. Dovela sam ih da se malo istrče i prošetaju. Moji su porijeklom odavde i kao dijete sam tu često boravila“, ispričala je Dankina majka Ivana Ilić i dodala:
"Dok sam se okrenula, nje nije bilo. Ona još nema dvije godine, u 5. mjesecu će ih napuniti. Ne govori još. Zvala sam je, dozivala, nije mi se odazvala. Tu u blizini ima jedna šumica. Molim Boga da je što prije nađemo.“
Nastavak potrage obavlja se operativnim putem koji ne uključuje terensku pretragu, utvrđeno je da se djevojčica ne nalazi na području od 10 kvadratnih kilometara od mjesta nestanka. Policija će ispitati i ljude koji su se nalazili u blizini neposredno prije ili nakon nestanka djevojčice kako bi se utvrdili detalji koji su potencijalno propušteni tijekom dosadašnjeg dijela istrage, javlja reporter Tanjuga.
Navodi i da se tijekom noći pojavila informacija da je Danka Ilić pronađena, što se ispostavilo kao netočno.
Svi koji su bili u neposrednoj blizini Danke Ilić su predmet istrage, što ne znači da ih se smatra krivima.
Prema pisanju Blica, policija ima novi smjer istrage koji se bazira na tri elementa.
Prvi je vještačenje mobitela majke Ivane Ilić. Policija je jučer izuzela njen mobitel i poslala ga na vještačenje u okviru šire istrage svih kontakata obitelji nestale Danke Ilić i njihovih odnosa. Podaci iz telefona Dankine majke mogli bi ukazati na nove detalje ili osobe od važnosti za slučaj, to ne znači da su roditelji osumnjičeni za bilo kakvo djelo.
Drugi element je analiza podataka s baznih stanica. Provodi se detaljna provjera podataka s baznih stanica mobilne telefonije u okolini Banjskog polja kako bi se utvrdilo kretanje svih osoba koje su u utorak oko 13:45 bile u blizini mjesta na kojem je nestala Danka.
Treći element je provjera detalja prijave nestanka male Danke. Provjeravaju se privatni životi i kontakti svih članova obitelji. Ponovno se češljaju njihovi iskazi, kao i detalji prijave Dankine majke o nestanku djeteta - vrijeme kobnog događaja, kuda su se kretale prije nestanka, gdje se majka kretala poslije nastanka.
Okretanje istrage u ovom smjeru je jednostavno rezultat činjenice da djevojčica nije nađena detaljnom pretragom terena naselja Banjsko polje, gdje je nestala. Zasad nema nikakvih informacija ni o navodnom novom tragu koji je, prema pisanju srpskih medija, vodio istragu dalje od mjesta nestanka.
Potraga za nestalom dvogodišnjom djevojčicom Dankom Ilić ušla je u treći dan.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova nakon 27 sati detaljne pretrage terena u potrazi za dvogodišnjom Dankom Ilić u prigradskom naselju Banjsko Polje i Brestovačkoj banji obustavili su daljnju pretragu s obzirom na to da svi dosadašnji rezultati ukazuju da se djevojčica ne nalazi na ovom području površine od oko 10 kvadratnih kilometara, priopćio je MUP Srbije.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati