Sladoljev: Cjepivom nam unose metalnu prašinu, spržit će nas 5G. Faktograf: To je laž
VIŠE od 280 puta podijeljena je Facebook objava koja je objavljena na privatnom Facebook profilu (arhivirano ovdje), i u kojoj se prenosi status antivaksera i bivšeg šefa Imunološkog Srećka Sladoljeva, piše Faktograf.
Sladoljev u statusu (arhiviran ovdje) iznosi tezu o kojoj, kako navodi, naveliko raspravljaju "ljudi na zapadu" – inženjeri, doktori, novinari, istraživači. Naime, po toj tezi novi val širenja covida-19 počinje 15. kolovoza, i to "pojačanjem 5G signala na preko 50 milijuna herca diljem svijeta, sinkronizirano, jer su sve vlade u istoj liniji i izvršavaju isti poredak vladajućih židova svijeta".
Sladoljev tako piše da svi cijepljeni imaju metalnu prašinu u sebi koja će dodatno pojačati zračenje (zagrijavanje) i ubiti ćelije u čovjeku.
"To propadanje mrtvih stanica uzrokovat će gušenje, srčani i moždani udar, zgrušavanje krvi i kisika u pluća. Mediji će to prikazati kao novi val i okriviti sve nevakcinisane. Ukinut će sve ljudske slobode, pokret i prisiliti druge da se cijepe u strahu. Onda će smanjiti signal, popustiti malo mjere, pa kad se opet napuni krdo cijepljenih ljudi, novi signal i novi prženje mesa. I tako dok nas ne smanje na njih prihvatljiv broj", piše Sladoljev, prenosi Faktograf.
5G frekvencije
Status koji je Sladoljev objavio 8. kolovoza, i koji je s njegovog profila podijeljen preko 800 puta, društvenim mrežama počeo je kružiti još u srpnju. Kako pišu kolege s AFP Činjenice, identičan status, u kojem se iznosi nekoliko dezinformacija i teorija zavjera o cjepivu, 5G mreži i novom svjetskom poretku, objavljen je na ćirilici krajem srpnja (arhivirano ovdje) te je na Facebooku podijeljen preko tisuću i pol puta.
Prije svega, netočno je da 5G mreža radi na frekvenciji od 50 milijuna herca. Kako navode kolege s AFP Činjenice, mreža pete generacije radi na radio-frekvenciji u rangu od 600 MHz to 300 GHz. Budući da skraćenica "MHz" predstavlja "Megaherc", odnosno milijun herca, 50 milijuna herca koji se spominju znači 50MHz, što je više od deset puta niža frekvencija od najniže koju 5G koristi.
Osim toga, kako navodi Europska komisija, širom EU koriste se tri početna ranga frekvencija – od 700MHz za mobilne operatere za upotrebu bežične širokopojasne mreže, do 3.6 GHz, za prijenos podataka i umjereni doseg, te do 26GHz za vrlo visoke kapacitete prijenosa podataka u gusto naseljenim područjima.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati