U Engleskoj nastao kaos zbog rasprodaje Le Creuset posuđa. Intervenirala policija
Pri kreiranju rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani.
PRIJE 100 godina dvojica belgijskih poduzetnika osmislila su posebnu tehniku emajliranja lijevanog željeza i stvorila prvu posudu Le Creuset. Danas je ovaj brend poznat diljem svijeta i smatra se luksuznim posuđem koje krasi mnoge kuhinje. Iako su Le Creuset lonci i tave skupi, mnogi ih žele kupiti, pa stalno prate akcije i rasprodaje kako bi uštedjeli.
Kada je Le Creuset prošlog vikenda najavio veliku rasprodaju u svom skladištu u Andoveru, u Hampshireu, bilo je jasno da će privući puno ljudi, ali nitko nije očekivao ovakvu gužvu. Stotine kupaca čekale su u redu, neki čak i četiri sata, u nadi da će ugrabiti snižene lonce i tave. Situacija je postala toliko kaotična da je policija morala intervenirati kako bi regulirala promet, piše The Guardian.
Na društvenim mrežama, posebno na TikToku, pojavili su se videozapisi ljudi koji satima stoje u redu, dok su mnogi na kraju ostali razočarani jer su se najtraženiji proizvodi brzo rasprodali.
Proizvodi koji inače koštaju između 240 i 480 eura bili su sniženi čak do 50%
Ova rasprodaja nije bila prva ove godine; slična se održala u ožujku, no interes je opet bio ogroman. Proizvodi poput lonaca i tava, koji obično koštaju između 200 i 400 funti (241- 482 eura), prodavali su se po puno nižim cijenama, što je privuklo velik broj kupaca.
Le Creuset je postao popularan još 1925. godine, kada su osnivači Armand Desaegher i Octave Aubecq stvorili prepoznatljivu "vulkansku" narančastu nijansu lonca, inspiriranu bojom rastopljenog lijevanog željeza. Tijekom 1960-ih brend je predstavio svoju poznatu žutu liniju Elysee, a jedan od najskupljih setova Le Creuseta, koji je pripadao Marilyn Monroe, prodan je na aukciji 1999. godine za impresivnih 25.300 dolara.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati