Lu Dedić emotivnom objavom obilježila godišnjicu smrti oca Matije: "Volim te"
PROŠLA je godina dana otkako je preminuo jedan od najcjenjenijih hrvatskih jazz glazbenika, Matija Dedić. Njegova kći Lu Dedić (24) emotivnom je objavom na društvenim mrežama obilježila tužnu obljetnicu.
Mlada glazbenica na svom je Instagramu podijelila crno-bijelu fotografiju na kojoj zajedno nastupaju - Matija za klavirom i Lu s mikrofonom. Uz prizor je napisala kratku, ali snažnu poruku: "Volim te".
Za Lu je proteklo razdoblje bilo iznimno teško. U kratkom je vremenu, osim oca, izgubila i baku, glazbenu divu Gabi Novak.
"Učinit ću te ponosnim"
Nakon očeve smrti prošle godine, Lu je na društvenim mrežama napisala kako joj je nezamislivo da ga više neće vidjeti, ali i da će ostati jaka, jer se upravo toj njezinoj snazi otac najviše divio.
"Uvijek si govorio da sam ja jaka lavica, a ti emotivna ribica. To su bile neke od naših omiljenih tema: astrologija, numerologija, misterije, teorije zavjera... Teme koje smo satima razvlačili u tvojoj kuhinji uz kavu i cigarete. To sam, između ostalog, naslijedila od tebe; sanjarenje, bujnu, nezaustavljivu maštu i filozofiranje tragajući za širom slikom i dubljim značenjem svega oko nas", poručila je lani Lu.
U objavi je zahvalila ocu na svemu što je za nju učinio te mu obećala: "Ispunit ću naše snove i učiniti te ponosnim, kao što si i ti mene učinio najponosnijom na svijetu jer sam odrastanjem shvatila i tvoju profesionalnu veličinu".
"U ovom nažalost prekratkom periodu kojeg smo proveli zajedno stigli smo i profesionalno surađivati, na čemu sam beskrajno zahvalna prvenstveno zbog toga što znam koliko te to ispunilo", dodala je tada.