Luka Sučić o Bellinghamu: Strašan igrač. Začudilo bi me da ne bude u prvih 11
BLIŽI SE prvi nastup hrvatske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu. Ostalo je još tri dana do utakmice s Engleskom, a momčad Zlatka Dalića priprema se u svojoj bazi u Alexandriji. Na današnjoj press konferenciji za medije bili su Luka Sučić i Duje Ćaleta-Car.
Sučić je dobio pitanje o Judeu Bellinghamu, s kojim je dijelio travnjak u La Ligi. Novinara je zanimalo kakvim ga je doživio u utakmicama protiv njega: "On je jedan od najboljih veznjaka na svijetu i začudilo bi me da ne bude u prvih 11. Igrao sam protiv njega, strašan veznjak", rekao je veznjak hrvatske reprezentacije.
Upitno je hoće li Bellingham igrati od prve minute
U posljednje vrijeme puno se priča o Bellinghamovom statusu u reprezentaciji. Mnogi analitičari sumnjaju da će krenuti od prve minute protiv Hrvatske, a čak se pojavila mogućnost da zvijezda Real Madrida promijeni poziciju i da igra na poziciji devetke.
"Moguće je da to vidimo i na turniru. Jednostavno je. Jude može igrati kao 'devetka', gotovo u slobodnoj ulozi. Može se spuštati u vezni red, ulaziti u međuprostore, više driblati. Harry je onda više u ulozi asistenta", komentirao je nedavno izbornik Thomas Tuchel i naslutio da bi Bellingham mogao imati nešto drukčiju ulogu na ovom SP-u.