Žestok odgovor prvaka: Curry i društvo razbili Oklahomu za 1-1 u finalu Zapada

GOLDEN STATE brzo se oporavio od poraza u prvoj utakmici finala Zapada te je izjednačio na 1-1 u seriji protiv Oklahome pobjedom 118:91.

Aktualni prvaci, koji su regularni dio sezone završili s rekordnim omjerom, vodili su od početka do kraja utakmice koju su prelomili trećom četvrtinom. U posljednjih 12 minuta ušli su s 20 poena prednosti i sigurno sačuvali vodstvo.

Steph Curry, MVP lige, postigao je 15 vezanih poena u trećoj četvrtini, a utakmicu je završio s 28 poena. Klay Thompson je dodao 15, Andre Iguodala 14, Marreese Speights 13...

Na drugoj strani Oklahomi nije pomogla ni sjajna igra Kevina Duranta koji je postigao 29 poena uz šut 11-18. Russell Westbrook postigao je samo 16 poena, ali je imao i 12 asistencija. Zakazao je ostatak momčadi jer nitko osim njih dvojice nije zabio više od devet poena.

Sljedeće dvije utakmice igraju se u Oklahomi, a u veliko finale će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.