NBA: Wade "poludio" nakon razbijene usnice i odveo Miami do pobjede

DWYANE Wade odigrao je ponajbolju utakmicu sezone i odveo svoj Miami Heat do 120:115 pobjede protiv New York Knicksa.

Ključnim za pobjedu Miamija pokazao se igrač Knicksa Danilo Gallinari, ne zbog neke velike pogreške u igri, već zbog toga što je naljutio Wadea laktom mu raskrvarivši usnicu. Neugodna situacija za vođu Miamija okončana je s tri šava nakon dvoboja, no mnogo neugodnije u tim trenucima bilo je Knicksima.

Wade se toliko naljutio da je gotovo sam kreirao veliki povratak svoje momčadi koja je devet minuta prije kraja susreta zaostajala 103:88. Uslijedila je serija domaćina 19:0 u koju je Wade ugradio petnaest od ukupno 24 poena koliko je ubacio u posljednjoj četvrtini. Do konačne 120:115 pobjede svoju je momčad poveo s 46 poena, osam skokova i deset asistencija i, kako je to objasnio trener Miamija Erik Spoelstra, iskrom u očima koju nije imao još od Dallasa. Mislio je Spoelstra pritom na finale NBA lige odigrano 2006. godine kada je Wade praktički sam zaostatak u finalnoj seriji 2-0 preokrenuo u 4-2 pobjedu i naslov prvaka lige.

Veliki povratak kreirala je u Chicagu i domaća momčad Bullsa. Pred ulazak u posljednju četvrtinu Houston Rocketsi uživali su na +17 (88:71), isti je razmak bio i šest minuta prije kraja utakmice (99:82) da bi Derrick Rose s 16 poena u tom dijelu igre (22 ukupno) bacio u vodu sav trud gostujuće momčadi. Ron Artest je pogodio rekord sezone (32 koša) za poraženu momčad, ali i promašio tricu za pobjedu.

NBA liga, subota:

Los Angeles Clippers – Charlotte Bobcats 95:100 (Randolph 33p, 9s / Okafor 28p, 9s, Bell 21p, 7s)

Utah Jazz – Sacramento Kings 102:89 (Brewer 26p, 7s, Okur 26p, 5s / Thompson 7p, 12s)

Milwaukee Bucks – Washington Wizards 109:93 (Villanueva 25p, Sessions 12p, 10s / Jamison 21p, 14s)

Chicago Bulls – Houston Rockets 105:102 (Rose 22p, 8s, 7a, Noah 10p, 15s / Artest 32p, 6s)

Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder 92:99 (Gay 20p, 7s / Green 27p, 10s, Westbrook 24p, 4s, 7a)

Miami Heat – New York Knicks 120:115 (Wade 46p, 8s, 10a, Moon 17p, 12s / Robinson 29p, 8s)

Philadelphia 76ers – Orlando Magic 100:106 (Miller 23p, 8s, 7a / Türkoglu 23p, 6s, 7a, Lewis 23p, 4s, 3a)