Vujovićeva Slovenija srušila europske viceprvake Španjolce

SLOVENIJA je u prvom kolu kvalifikacijskog turnira za Rio slavila protiv Španjolske 24:21.

Slovenci su nakon prvih 30 minuta gubili 16:12, ali čudesnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli su preokrenuti rezultat za veliki iskorak prema plasman na Igre u Riju. Strijelce slovenske reprezentacije predvodio je Jure Dolenec sa šest pogodaka, a Gašper Marguč je postigao pet. Gorazd Škof je obranio 10 udaraca, za razliku od španjolskog vratara Pereza koji je imao tek četiri obrane. Kod Španjolaca je sa šest pogodaka najefikasniji bio Valero Rivera.

Vujovićeva momčad u drugom kolu igra protiv domaćina Švedske, dok kvalifikacijski turnir završava okršajem s Iranom. Prve dvije reprezentacije iz skupine idu u Brazil.

Podsjećamo, Hrvatska kvalifikacijski ciklus otvara večeras protiv Danske. Utakmica počinje u 20:30 sati.