KIJEVSKI Dinamo plasirao se u četvrtfinale nogometnog Kupa Uefa. Velik dio zasluga za to pripada i Goranu Sabliću, strijelcu jednog pogotka na utakmici. Po pobjeda i poraz pripali su objema momčadima u ukrajinskom ogledu osmine finala Kupa Uefa.

Prvo "poluvrijeme" Dinamo je dobio 1:0 Vukojevićevim pogotkom, a u drugom je susretu bolja bila momčad iz Harkiva 3:2. Međutim, bilo joj je to nedovoljno za prolazak dalje u natjecanju. Imali su domaćini ovog dvoboja sve u svojim rukama, vodstva 2:0 i 3:1, no niti jedno nisu znali sačuvati.

Poveli su preko Slyusara u 29. mintui, a u 56. je Jaja pogodio za 2:0. Tada je na scenu stupio hrvatski nogometaš koji ubacivanje s lijeve strane i gužvu u petercu koristi za podmetanje noge i smanjenje vodstva. U tom je trenutku Dinamo bio u četvrtfinalu, a već dvije minute kasnije golom Aceveda opet izvan njega. Ipak, konačnih 3:2 u 79. iz neposredne blizine postiže Ninković i osigurava Dinamu ostanak na europskoj sceni.

Sablić je odigrao cijeli susret, dok, zbog kartona, u njemu nije pravo nastupa imao Ognjen Vukojević.

Kup Uefa, uzvratna utakmica osmine finala:

Metalist - Dinamo Kijev 3:2 (0:1) (Slyusar 29, Jaja 56, Acavedo 70 / Sablić 68, Ninković 79)