MICHAEL GREGORITSCH, još uvijek 15-godišnji talentirani nogometaš austrijskog prvoligaša Kapfenberga, zabio je u srijedu debitantski pogodak u debitantskome seniorskom nastupu.

Njegov otac i trener Kapfenberga Werner Gregoritsch uveo ga je u igru u 80. minuti domaćeg dvoboja (30. kolo) protiv bečke Austrije, pri rezultatu 0:0.

Gledatelji su taj potez, nezadovoljni igrama devetoplasiranog sastava na ljestvici deset austrijskih Bundesligaša, popratili glasnim zvižducima, no mladi je, zasad 191 centimetar visoki centarfor pri svom trećem kontaktu s loptom zabio vodeći pogodak na utakmici u 82. minuti. Time je, s 15 godina i 361 danom, postao najmlađi strijelac u povijesti austrijske Bundeslige.

"Ja u ovo i dalje ne mogu vjerovati",  rekao je nogometaš, dok je njegov 52-godišnji otac, nekad sam prvoligaški igrač, dodao:

"Bio je to neopisivo emocionalan trenutak."

Sedamnaesti će rođendan Gregoritsch proslaviti u nedjelju, dan nakon Kapfenbergova gostovanja kod Rieda u 31. kolu Bundeslige.

Njegov pogodak bečkom klubu, nažalost, nije rezultirao pobjedom. Gostujući igrač Liendl postavio je konačnih 1:1 u 90. minuti.