HRVATSKI napadač Glasgow Rangersa upisao je svoje ime na listu strijelaca u 35. kolu škotskog nogometnog prvenstva. U uvjerljivom 5:0 gostujućem trijumfu Rangersa protiv Motherwella zabio je treći gol na susretu.

Učinio je to u 64. minuti susreta glavom u gornji desni kut nakon ubacivanja Saše Papca. Bio mu je to 13. ovosezonski prvenstveni gol u 20. nastupu.

Na poluvremenu Rangersi su imali vodstvo 1:0 golom Kylea Laffertyja, da bi se u nastavku obrana Motherwella u potpunosti raspala. Na kraju je još dva puta u strijelca upisao Steven Naismith, a jednom Steven Davis.

Jelavić je odigrao svih 90 minuta, a ovom pobjedom njegova je momčad odmakla drugoplasiranom Celticu na četiri boda razlike, ali uz dvije utakmice više.

Škotski Premiership, 35. kolo:

Motherwell – Glasgow Rangers 0:5 (Lafferty 18, Davis 51, Jelavić 64, Naismith 76, 90+1)

Redoslijed: 1. Glasgow Rangers 84, 2. Celtic 80 (-2), 3. Hearts 62 (-1), 4. Dundee United 55 (-1), 5. Kilmarnock 47 (-1)...