MLS

VIDEO Izveo je slobodni udarac s 51 metra od gola. Upisao se u povijest

NEVJEROJATAN gol iz slobodnog udarca pao je u utakmici MLS-a između Charlotte i Columbus Crewa. U pitanju je ogled započet prije dva mjeseca pa prekinut zbog lošeg vremena u 16. minuti. Završio je remijem 2:2 uz golčinu za povijest MLS-a, koju je primio hrvatski golman.

Zabio ju je armenski reprezentativac Lucas Zelarayan, koji je iz slobodnog udarca s 51 metra prebacio Kristijana Kahlinu, bivšeg golmana Gorice, za 1:0. Službeni podaci kažu da je to rekordna udaljenost s koje je postignut gol u MLS-u otkako se od 2010. godine vodi ta statistika. Rekorder je dosad bio Jamie Smith, koji je 2011. pogodio s 47.5 metara.

Luis Diaz povisio je za Columbus Crew u 54. minuti, a onda su Daniel Rios u 58. i Andre Shinyashiki u 94. donijeli bod Charlotti.