Anderlecht uvalio šest komada bundesligašu, Džeko zabio dva, Srna asistirao

BILA je ovo večer golijada u Europa ligi. U dvije utakmice u Belgiji palo je čak 15 golova. Darijo Srna upisao je asistenciju u pobjedi Šahtara, a Matej Jelić pogodak za bečki Rapid kod Sassuola (2:2).

Šahtar je sa 5:3 porazio Gent nakon preokreta u prvom poluvremenu. Gent je poveo u 1. minuti golom Coulibalyja glavom. Ukrajinci su iz penala golo Marlosa izjednačili, Taison je u 41. zabio za preokret na 1:2, a Darijo Srna u sudačkoj nadoknadi asistirao Stepanenku za 1:3.

U nastavku su Fred i Ferreyra zabijali za goste, a Gent uspio smanjiti s još dva gola. Tri pogotka pala su u posljednjih deset minuta.

Šahtar je osigurao drugi krug stopostotnim učinkom nakon četiri kola. Braga je druga i s Gentom će voditi bitku za drugo mjesto.

Bilbao je sa 5:3 porazio Genk, a Anderlecht sa 6:1 potopio Mainz u Bruxellesu. Belgijci su poveli s dva gola Stanciua u prvom dijelu, a od 89. do 94. minute utrpali su čak tri gola bundesligašu i potvrdili prvo mjesto sa 8 bodova, koliko ima i St. Etienne. Mainz je na pet i još ima šanse za prolaz dok Gabala nema niti bod.

Vatromet golova vidjeli su i gledatelji u Beču gdje je Roma s 4:2 pobijedila Austriju. Domaći su igrači šokirali Rimljane već u 2. minuti kada je Kayode zabio za 1:0. No, već u 5. je Edin Džeko zabio za izjednačenje, a u 18. Daniele De Rossi donosi Romi preokret na 1:2. Džeko je u 65. povisio prednost, a Nainggolan zaključio priču.

Roma je prva u skupini E sa 8 bodova, Austria Beč ima 5, Astra 4, a Plzen još jedan manje.

Pet golova je palo u Amsterdamu gdje je Ajax sa 3:2 pobijedio Celtu i sa 10 bodova predvodi skupinu G ispred španjolske momčadi i Standard Liegea koji imaju po pet bodova. Panathinaikos je posljednji s jednim bodom.

Četiri gola pala su na utakmici Sassuola i Rapida iz Beča, ali pobjednika nije bilo. Talijani su poveli u prvom dijelu s 2:0 golovima Defrela i Raguse, ali bivši nogometaš Lučkog i Karlovca Matej Jelić je u 86. smanjio da bi Kvilitaia u 90. zabio za konačnih 2:2.

Salzburg je u gostima kod Nice slavio s 2:0 i Francuzima nanio treću pobjedu u skupini. Oba gola zabio je  Hwang Hee-Chan u razmaku od samo jedne minute, u 72. i 73.

Pravu senzaciju priredio je Osmanlispor koji je s 2:1 slavio kod Villarreala. Webo je doveo Turke u vodstvo u 8. minuti, Hernandez izjednačio na početku drugog poluvremena, a Weboova zamjena Rusescu zabio je u 75., dvije minute nakon ulaska u igru, za pobjedu gostiju i prvo mjesto.

Villarreal na drugom zaostaje dva boda, kao i trećeplasirani Zurich.

U skupini B APOEL je s 1:0 porazio Young Boyse, a Astana i Olympiakos odigrali 1:1.