Kvalifikacije za Euro

U21 GRČKA - ČEŠKA 0:2 Hrvatska se i u posljednjem kolu uzda u Grke protiv Škotske

MLADI nogometaši Češke su kvalifikacije za Euro 2021. godine završili pobjedom na gostovanju kod Grčke rezultatom 0:2.

Pogotke za Čehe su u drugom poluvremenu zabijali Pavel Bucha iz kaznenog udarca u 68. minuti i Vaclav Drchal u 90. minuti.

Češka je igrala s igračem više i propustila prvi penal

Grčka je od 41. minute igrala s igračem manje kada je Odysseas Lymperakis dobio izravni crveni karton. U 67. minuti je Ondrej Šašinka za Češku promašio penal, ali samo minutu kasnije gosti su realizirali drugu priliku.

Češka je odigrala svih 10 utakmica u skupini i osvojila 21 bod, tri više od drugoplasirane Škotske i četiri više od trećeplasirane Hrvatske.

Škotska mora remizirati ili izgubiti od Grčke da bi Hrvatska bila druga u skupini

Ipak, Hrvatska i Škotska tek moraju odigrati svoje posljednje utakmice u skupini. Škoti gostuju kod Grčke, a Hrvatska dočekuje Litvu. Obje utakmice su na rasporedu u subotu od 17 sati.

Hrvatska mora pobijediti i uzdati se u remi ili poraz Škotske. Također, mora biti među pet najboljih drugoplasiranih koji će se plasirati na Euro uz devet pobjednika skupina i dva domaćina (Sloveniju i Mađarsku).