regija

U Srbiji pao jedan od luđih autogolova

RADNIK iz Surdulice je u 34. kolu srpske lige pobijedio u gostima Mačvu 5:0, a poveo je bizarnim autogolom Omara Kočara.

On je u 2. minuti vratio bezopasnu loptu svojem golmanu koji ju je želio proslijediti do suigrača na desnom boku. No, Miloš Gordić je ničim izazvan potpuno promašio loptu koja se otkotrljala u njegov gol za 0:1.

Iako se golmana Mačve ne može nikako opravdati, zlatno pravilo je da se golmanu nikad lopta ne vraća u peterac upravo kako mu slučajno ne bi prošla ispod noge i završila u golu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ AUTOGOL

Komični autogol očito je demoralizirao domaćine pa je Radnik s dva gola Makarića i jednim Stamenkovića već do poluvremena vodio 4:0, a Makarić je četiri minute prije kraja kompletirao hat-trick za konačnih 0:5.

Radnik je ovom pobjedom praktički osigurao ostanak, a Mačva je odavno ispala u drugu ligu.