Kvalifikacije za SP

Turčin postao prvi igrač nakon 1980. godine koji je zabio hat-trick Nizozemcima

TURSKA je u 1. kolu skupine G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila Nizozemsku s 4:2, a junak je bio Burak Yilmaz koji je zabio tri gola.

Yilmaz je sjajnu predstavu započeo s golom u 15. minuti, a na 2:0 povisio je pogotkom iz penala u 34. minuti. Sve je zaokružio golčinom iz slobodnog udarca u 81. minuti, kada je postavio konačnih 4:2.

On je prvi igrač nakon 1980. godine koji je zabio tri gola protiv Nizozemske, a posljednji kojem je to uspjelo bio je Klaus Allofs iz Njemačke.

Turska nije mogla bolje otvoriti kvalifikacije, a njeni ostali protivnici su Norveška, Latvija, Crna Gora i Gibraltar.

Nizozemska je ovim porazom već na početku otežala sebi posao, a ionako je propustila posljednje Svjetsko prvenstvo odigrano u Rusiji 2018. godine.