STRAŠNI WESTBROOK I DURANT Jedan ubacio 46 poena, drugi potpisao triple-double

ŠESTU uzastopnu pobjedu ostvarila je Oklahoma u NBA ligi. Nakon Charlottea, Sacramenta, Lakersa, Clevelanda i Brooklyna, ovog puta pao je Washington s 121:112. Peta momčad zapadne konferencije srušila je šestu ekipu istočne preko sjajnog Westbrooka, koji je utakmicu završio s 46 poena, te po šest skokova i asistencija.

Njegov suigrač Adams stigao je do double-doublea (12 poena i 10 skokova), dok je kod Washingtona fantastičan bio Beal s 41 poenom i 12 skokova, a Wall susret završio s 21 poenom i 12 asistencija. No, nisu uspjeli izbjeći četvrti poraz u posljednjih pet dvoboja.

Aktualni prvak Golden State svladao je Minnesotu s 126:113 i upisao šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica. Naravno, briljirao je nezaustavljivi Durant, koji je stigao do triple-doublea (28 poena, 11 asistencija i 10 skokova), a kod Timberwolvesa je najbolji bio Towns s 31 poenom i 11 skokova.

Drugu uzastopnu pobjedu potpisao je Sacramento na Floridi, gdje je slavio s 89:88. Uzalud je Miami imao 10 poena prednosti (81:71) na sedam minuta prije kraja posljednje četvrtine, jer su se Kingsi uspjeli vratiti i košem De'Aarona tri sekunde prije kraja preokrenuti za pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Hield s 24 poena, dok je Randolph stigao do double-doublea (po 10 poena i skokova). Dragi je za Miami ubacio 23 poena, ali njegova ekipa je unatoč tome upisala treći poraz u posljednja četiri susreta.

Treći poraz zaredom doživio je New York, ovog puta od Denvera 118:130. Harris s 23 poena i Jokić uz double-double (18 poena i 19 asistencija) razbili su Knickse, koje su predvodili Beasley s 21, te Burke s 18 poena i 11 asistencija.