Europa liga

Sarajevo s igračem manje izbacilo Budućnost. Na putu do Europa lige stoji mu Celtic

SARAJEVO je u 3. pretkolu Europa lige pobijedilo Budućnost iz Podgorice rezultatom 2:1.

Bio je ovo okršaj prvaka Bosne i Hercegovine i prvaka Crne Gore, a susret je odigran u Zenici jer stadion Asim Ferhatović Hase ne ispunjava uvjete za ovu fazu natjecanja.

Sarajevo je do 3. pretkola Europa lige stiglo nakon što je u 2. pretkolu Lige prvaka ispalo od Dynamo Bresta (2:1) u gostima, dok je Budućnost u istoj fazi natjecanja na domaćem terenu ispala od Ludogoretsa s 3:1.

Sarajevo je prošle godine igralo protiv Celtica

Sarajevo je do pobjede u Zenici došlo zahvaljujući golovima Tatara (4') i Fanima (67'), dok je jedini gol za Budućnost postigao Moraitis u 44. minuti.

Obje momčadi stvorile su nekoliko velikih šansi, a Sarajevo je uspjelo zaraditi i crveni karton nakon što je Rahmanović u 75. minuti dobio drugi žuti karton.

U play-offu za Europa ligu Sarajevo će na domaćem terenu igrati protiv Celtica koji je u 3. pretkolu u gostima savladao Rigu s 1:0.

Sarajevo je prošle godine u 1. pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka igralo protiv Celtica koji je u dva susreta slavio s ukupnih 5:2.

Susret Sarajeva i Celtica u play-offu Europa lige na rasporedu je u četvrtak.