Rukavina strijelac za PAO, Mandžukić pogodio stativu

Pogodak, ali i dva velika promašaja hrvatskih nogometaša obilježili su prijateljsku utakmicu u kojoj je grčki prvak Panathinaikos u austrijskom Schwazu pobijedio Wolfsburg sa 3:1.

Donedavni napadač Dinama Mario Mandžukić ponovno je bio u startnoj postavi Wolfsburga, ali u 43. minuti se iskazao teškim promašajem. Sam je, potpuno neometan, s otprilike šest metara pogodio stativu pri rezultatu 1:1.

Prije toga je Atenjane u vodstvo doveo Brazilac Gabriel (8. minuta), da bi u 38. minuti izjednačio Ashkan Dejagah. Isti je igrač, ovaj put autogolom, u 59. minuti donio novu prednost Panathinaikosu, a pobjedu Grka potvrdio je bivši napadač Šibenika i Hajduka Ante Rukavina koji je u igru ušao u drugom dijelu.

U 70. minuti se dobro snašao u kaznenom prostoru i glavom smjestio loptu u mrežu za konačnih 3:1. No, samo tri minute kasnije mu je vratar Wolfsburga Andre Lenz obranio udarac s bijele točke.

Prijateljska utakmica:

Panathinaikos - Wolfsburg 3:1 (Gabriel 8.,  Dejagah 59. - ag, Rukavina 70. / Dejagah 38.)