LIGE PETICE

Rogers nikad u trenerskoj karijeri nije pobijedio Chelsea

BRENDAN ROGERS sjajno vodi Leicester ove sezone. Lisice su nakon 25 odigranih utakmica treće u Premiershipu, s osam bodova više od Chelseaja, s kojim su danas remizirale 2:2, te s 15 bodova više od petog Manchester Uniteda.

Dakle, Rogers i Leicester su sve bliže plasmanu u Ligu prvaka, a danas je bivši trener Watforda, Readinga, Swanseaja, Liverpoola i Celtica imao priliku prekinuti neugodnu tradiciju protiv Chelseaja. Leicester je u 10 minuta drugog poluvremena preokrenuo na 2:1, a Rogers stigao na korak od prve pobjede nad Bluesima u trenerskoj karijeri.

Međutim, branič Rudiger je drugim golom na utakmici izjednačio u 71. minuti i produžio Rogersov crni niz protiv londonskog kluba.

U 14 utakmica Rogers je osmi put remizirao protiv Chelseaja, a doživio je i šest poraza.

U prvoj utakmici ove sezone Leicester je u kolovozu također odigrao neodlučeno 1:1 protiv Chelseaja, samo na Stamford Bridgeu. Tako će Rogers tek sljedeće sezone imati novu priliku prvi put pobijediti Chelsea u trenerskoj karijeri.