RIJEKA U EUROPI

Rijeka doznala protivnika, igrat će protiv kluba iz sela s 1500 stanovnika

RIJEKA je doznala protivnika u 3. pretkolu Europa lige. Idućeg četvrtka Riječani će kod kuće igrati protiv ukrajinskog Kolosa Kovalivke, koji je u gostima iznenadio grčki Aris 2:1.

Kolos je poveo u 47. minuti golom Jevgena Novaka, Aris je izjednačio u 55, preko Bruna Game, a za pobjedu Ukrajinaca pogodio je Denis Antjuh u 62. minuti.

Bivši branič Lokomotive Toni Datković odigrao je cijelu utakmicu za grčki sastav.

Kolos Kovalivka je vrlo mlad klub, osnovan 2012., a u posljednjih pet godina se iz četvrte lige probio sve do prve, u koju je prvi put ušao 2019. i odmah izborio izlazak u Europu.

Kovalivka je selo blizu Kijeva u kojem živi samo 1500 ljudi, a kapacitet stadiona je 5000. Čelnik kluba je Andrij Zasuka, sin ukrajinskog oligarha Anatolija Zasuke, političara koji je svojedobno bio na Interpolovoj tjeralici.