REAL REMIZIRAO S DRUGOLIGAŠEM Kovačić i društvo ipak u četvrtfinalu kupa

REAL MADRID remizirao je 2:2 s Numancijom u uzvratu osmine finala Kupa kralja. Aktualni svjetski, europski i španjolski prvak slavio je s 3:0 u prvom susretu, pa je unatoč remija s drugoligašem prošao u četvrtfinale.

Momčad Zinedinea Zidanea, za koju je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret, a Luka Modrić odmarao, povela je u 10. minuti kada je Lucas Vasquez zabio glavom poslije centaršuta Daniela Carvajala s desne strane.

Gosti su odgovorili u 45. preko Guillerma, koji je dočekao asistenciju Marca Mateua na drugoj vratnici i izjednačio na 1:1.

Novo vodstvo Realu drugim golom na utakmici donio je ponovno Lucas, koji je iz blizine u 59. minuti pogodio nakon što mu je Borja Mayoral asistirao glavom.

I kada se činilo da će Real slaviti, Numancia je stigla do 2:2 te uzdignute glave napustila Santiago Bernabeu. Saul Garcia ubacio je s lijeve strane na 11 metara, a Guillermo glavom prekrasno pogodio desni kut za konačni remi.