PSG U ČETVRTFINALU KUPA Alves postao vratar, hat trick Di Marije

LIDER francuskog prvenstva PSG bez problema se plasirao u četvrtfinale kupa. Momčad iz Pariza slavila je kod Sochauxa s 4:1, a Angel Di Marija stigao je do hat tricka. Gosti su igrali bez Neymara, ali je njegovu ulogu preuzeo sjajni Argentinac.

> Show Ocamposa i Mitrogloua u francuskom kupu, trećeligaš ispisao povijest

Di Marija je sedmu momčad druge francuske lige načeo već u prvoj minuti, kada je dočekao ubačaj Kyliana Mbappea s desne strane i na drugoj vratnici glavom zabio za vodstvo.

Međutim, domaćin je odmah reagirao i izjednačio u 13. preko Floriana Martina.

Ipak, novo vodstvo PSG-u donio je Edinson Cavani 28. poslije centaršuta Layvina Kurzawe, a u drugom poluvremenu Di Marija je s još dva gola u 58. i 62. minuti osigurao pobjedu i plasman dalje.

U samom finišu utakmice vratar Kevin Trapp dobio je crveni karton zbog prekršaja izvan šesnaesterca nad Thomasom Robinetom, a ulogu vratara na jednu minutu prije kraja preuzeo Daniel Alves. Ipak, Brazilcu igrači Sochauxa nisu priprijetili iz slobodnog udarca, pa je do kraja uspio sačuvati mrežu.

Podsjetimo, PSG je treći posljednje sezone osvajao francuski kup, čiji trofej brani i ove sezone.