Premiership: Liverpoolu bod i povećanje zaostatka za Manchesterom

SADRŽAJNU i dinamičnu utakmicu odigrali su Liverpool i Manchester City na Anfieldu u sklopu 26. kola engleskog nogometnog prvenstva. Susret je završen 1:1 i podjelom bodova.

Najbliža pratnja vodećeg Manchester Uniteda prokockala je priliku da zadrži jednak bodovni razmak za Fergusonovom momčadi. Prednost “crvenih vragova”, koja je prije ovog kola iznosila pet bodova, sada je povećana na sedam, čime su dodatno umanjene šanse sastava kojeg vodi Rafael Benitez da će ozbiljno prijetiti osvajanju naslova prvaka.

Teško Liverpool može biti zadovoljan samo bodom iz ovog dvoboja unatoč tomu što su morali hvatati rezultatski manjak.

Zadatak gonjenja rezultata nanio im je u 51. minuti Craig Bellamy udarcem s ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu do vrata okrznula Alvara Arbelou, promijenila smjer i savladala Pepea Reinu. Nakon primljenog gola Liverpool je počeo još angažiranije napadati gol gostiju, pa nakon nekolicine izglednih ali promašenih prilika sreću pronalaze u 75. minuti pogotkom Dirka Kuyta.

Akciju je s lijeve strane započeo Yossi Benayoun koji gura loptu u prostor gdje Fernando Torres promašuje priliku, no lopta dolazi do nizozemskog napadača koji postavlja konačan rezultat.

Dominacija Liverpoola u ovoj utakmici očituje se po većini statističkih elemenata u utakmici. Posjed lopte bio je na njihovoj strani (61-39 %), baš kao što su prednjačili i u udarcima prema golu (23-10). Svejedno, svaka je momčad samo tri puta uspjela priprijetiti suparničkom vrataru, svaka po jednom i konkretizirati prijetnju.

Newcastle s igračem manje do boda

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 26. kola Premiershipa Newcastle i Everton osvojili su po bod odigravši na St. James' Parku susret bez pogodaka.

Više razloga za zadovoljstvo mora imati domaćin susreta koji je od 44. minute bio igrački inferioran zbog direktnog crvenog kartona Kevina Nolana. Pogibeljan start s dvije noge na Victora Anichebea mogao je završiti s težim posljedicama od samo promjene igrača u Evertonovim redovima.

Inače, brojčano nadomćniji Everton bio je dominatan u remiju u kojem domaćin niti jednom nije zaprijetio vratima Tima Howarda. Zato je s druge strane zaposlen, ali i siguran, bio Steve Harper, koji je pet puta zaustavio loptu u kretanju prema mreži.