Pobjede Metalista i Žiline, remi Tromsoa

U NEDJELJU su svoje prvenstvene dvoboje odigrala sva tri kluba-protivnika hrvatskih predstavnika u trećem pretkolu nogometne Europa lige.

Norveški je Tromsø u dvoboju 20. kola norveškog prvenstva remizirao (2:2) na gostovanju kod Lillestrøma iako je vodio 2:0 nakon 45 minuta. Smanjili su domaći u 60. minuti, da bi nakon toga Strand, strijelac drugog pogotka za Tromsø, u 61. zaradio drugi žuti, isključujući karton. Već sljedeću minutu domaći su izjednačili, tako da su dva boda protivnici Slavena Belupa izgubili u samo dvjema minutama. Remi su do kraja ipak uspjeli sačuvati.

Žilina je u srazu četvrtog kola pobijedila na svom stadionu Spartak iz Trnave 2:1, iako je do 65. minute gubila 1:0. Strijelci za Hajdukova suparnika u trećem pretkolu Europa lige bili su Bello u 65. i Kobylik u 85. minuti iz penala.

Metalist je u Harkivu, u dvoboju trećeg kola ukrajinskog prvenstva, pobijedio Karpatija iz Ljviva s minimalnih 1:0. Gol je u 88. minuti zabio Gueye. Suparnici nogometašima Rijeke igrali su s igračem više od 12. minute, kada je gostima isključen Tkačuk.