Plivačka zvijezda BiH izborila polufinale

LANA PUDAR (18) plasirala se u polufinale discipline 200 metara delfin. Bosanskohercegovačka plivačka zvijezda bila je treća u svojoj kvalifikacijskoj skupini s vremenom 2:09.32, dok je ukupno u kvalifikacijama zauzela 12. mjesto i tako prošla u iduću fazu.

Polufinalna utrka ove discipline održat će se večeras u 20:45, dok će finale biti 1. kolovoza u 20:30. Pudar je već nastupila na pariškim Olimpijskim igrama, gdje je na 100 metara delfin bila blizu ulaska u polufinale, odnosno zauzela je ukupno 17. mjesto kvalifikacija, a 16 plivačica išlo je u iduću fazu.

Bosni i Hercegovini je ovo deveto sudjelovanje na ljetnim Olimpijskim igrama. U Parizu ima petero predstavnika: bacača kugle Mesuda Pezera, judašice Aleksandru Samardžić i Larisu Cerić, plivača Jovana Lekića i plivačicu Lanu Pudar, koja ujedno ima najveće šanse osvojiti medalju. Među ostalim, Pudar je već osvajala medalje na europskim i svjetskim prvenstvima te u Svjetskom kupu.