On je najnesretniji nogometaš na svijetu

OPET je ostao bez Zlatne lopte, iako je i ove godine imao više golova, asistencija, driblinga i čega sve ne od pobjednika i najvećeg rivala. Već idućeg tjedna nastavilo se njegovo "prokletstvo".

Vijest je uvijek kada Leo Messi ne zabije gol na utakmici, posebno na onoj koju njegov klub dobije 4:0 i na kojoj k tome Messi puca penal.
Protiv Deportiva dogodilo se sve od navedenog. U 40. minuti savladao je golmana Rubena Martineza, ali je pogodio stativu. Bilo je to već 23. put ove sezone da Barcelona trese okvir vrata, od čega je Messi čak 13 puta pogodio prečku ili stativu!
U 70. minuti Suareza je u kaznenom prostoru srušio Valverde, a Messi ima naizgled savršenu priliku zabiti. Ali Martinez brani njegov pokušaj iz penala.
Ovako je igrač za kojeg smo navikli da ruši i postavlja golgeterske ili rekorde asistencija, došao do još jednog neželjenog postignuća. Postao je prvi igrač Barcelone nakon Samuela Eto'a 2005. koji je u jednoj godini promašio tri penala.