Mladi Renato Kelić zabio za tri boda Libereca

HRVATSKI 18-godišnji srednji branič Renato Kelić bio je strijelac za pobjedu Libereca protiv Pribrama 1:0 u dvoboju 12. kola češkog nogometnog prvenstva.

Kelić je poentirao glavom u 40. minuti, u prvom udarcu Libereca na gol uopće na utakmici. Tako je mladi hrvatski stoper spasio trenera Ladislava Škorpila nakon dva uzastopna poraza u prvenstvu. Kelić je odigrao cijelu utakmicu za domaćina, Andrej Kerić igrao je do 90. minute, dok je Josip Ćorić cijeli dvoboj odgledao s klupe.

Mladi Kelić u Liberec je stigao u rujnu 2008. iz Cibalije za 80 000 eura. Osim njega i Kerića, hrvatsku koloniju u češkom klubu čini i Lovre Vulin, koji je karijeru počeo u Hajduku.

Jablonec je gostujućom pobjedom kod Brna 1:0 preuzeo vrh ljestvice s 26 bodova. No, Teplice bi ponovno mogle biti prve, ukoliko u subotnjem dvoboju svladaju Mladu Boleslav. Liberec je sada na devetom mjestu sa 14 bodova, odnosno 12 manje od Jabloneca.