Mihajličenko: Bolja momčad je izborila SP

UKRAJINA nogometna reprezentacija na mala se vrata velikom pobjedom protiv Engleske još u kvalifikacijskoj skupini 6 dovela na prag Svjetskoga prvenstva.

Slavlje 1:0 protiv “tri lava” potvrdili su uvjerljivom 6:0 pobjedom nad Andorom, nakon čega im je preostalo odigrati još samo dvije dokvalifikacijske utakmice za odlazak u Južnoafričku Republiku protiv grčke odabrane vrste.

U atenskoj su odigrali 0-0 i svoje izglede dodatno podigli, da bi “hladan tuš” doživjeli u Donjecku u 31. minuti utakmice kada je napadač Panathinaikosa Dimitris Salpigidis zabio jedini gol kroz 180 minuta tog dvoboja i odveo europske prvake iz 2004. godine na Mundial.

"Razočaran sam, ali nema isprika. Momci su dali sve od sebe, no nisu uspjeli pobijediti. Također, iako nam je nedostajalo i sreće i uopće nismo igrali loše, moram iskreno reći da je bolja momčad zasluženo izborila odlazak na Svjetsko prvenstvo",  izjava je koju je nakon utakmice dao ukrajinski izbornik Oleksij Mihajličenko.