Marseille pobjedom nad Lilleom povećao prednost na vrhu

NOGOMETAŠI Marseillea slavili su sa 2:1 na gostovanju kod Lillea u 33. kolu francuskog nogometnog prvenstva i tako drugoplasiranom Bordeauxu pobjegli na pet bodova razlike.

Prvo je poluvrijeme završilo bez golova, iako je Michael Fernandes Bastos imao sjajnu priliku dovesti Lille u vodstvo iz jedanaesterca u 41. minuti, ali je njegov udarac s bijele točke zaustavio vratar Marseillea Steve Mandanda.

Početkom nastavka, točnije u 49. minuti, Lille je ipak uspio povesti, a gol je zabio Eden Hazard. Međutim, Marseille nije dugo čekao na odgovor i u razmaku od samo tri minute uspio je preokrenuti rezultat.

Preokret je inicirao Benoit Cheyrou u 54. minuti, a dovršio ga je najbolji strijelac kluba Mamadou Niang svojim devetim ovosezonskim pogotkom, te tako donio svom klubu šestu uzastopnu i 19. ukupno pobjedu.

Pobjeda je to koja je Marseilleu donijela pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Bordeauxa (ima utakmicu manje), te šest ispred aktualnog prvaka Lyona.