Malaga u finišu promašila jedanaesterac i kolosijek za Ligu prvaka

U PRVIM dvjema utakmicama 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva bodove su podijelili Malaga i Deportivo, dok se punim plijenom u susretu protiv Numancije osladila Almeria.

Mogle se, doduše, osladiti i Malaga, no jedanaesterac Apona u 88. minuti utakmice vratar Deportiva Daniel Aranzubia uspio je obraniti. Inače, poveo je domaćin preko Luquea u 32., da bi u petoj minuti nastavka igre Sergio Gonzalez glavom poravnao rezultat.

Numancia i dalje grca na dnu Primere, a novi poraz nanijeli su im Almerijini nogometaši. Golovima Uchea i Soriana vodili su na poluvremenu 2-0, do kraja susreta, točnije u 81. minuti, Goiria je tek uspio smanjiti rezultat.