KRALJ EUROPA LIGE Strašni Džeko hat-trickom potopio Villarreal

ROMA je pregazila Villarreal s 4:0 na El Madrigalu u njihovom prvom dvoboju šesnaestine finala Europa lige, čime se praktički plasirala u osminu finala natjecanja. Španjolce je načeo Emerson u prekrasnim golom u 32. minuti, nakon čega je na scenu stupio nevjerojatni Edin Džeko, koji je do kraja uspio potpisati hat-trick.

Napadač rimske momčadi prvo je zabio u 65. nakon asistencije Mohameda Salaha, a zatim je povisio na 3:0 poslije duge lopte Juana Jesusa u 79, te stavio točku na i u 86. minuti sjajnim golom s lijeve strane u suprotni kut za konačnih 4:0.

Džeko je ove sezone u čudesnoj formi. Napadač Bosne i Hercegovine zabio je za talijanski klub 28 golova u 35 utakmica, uz sedam asistencija. Također, trenutačno je prvi strijelac Serie A s 18 golova, koliko ima i Gonzalo Higuain, ali i Europa lige s osam pogodaka.

Uzvrat će se igrati 23. veljače na Olimpicu u Rimu.