Hajduk - Dinamo 1:0

Junak Hajduka: Nešto najluđe ikad, ovo nije normalna utakmica

HAJDUK je nakon tri i pol godine slavio protiv Dinama na Poljudu. U ludoj utakmici Hajduk je pobijedio prvaka s 1:0 golom Jradija u 55. minuti.

> HAJDUK - DINAMO 1:0 Hajduk u ludom derbiju preuzeo vrh HNL-a

Basel Zakaria Jradi odlučio je derbi svojim pogotkom. Nedugo nakon što je zabio, pao je u šesnaestercu Dinama, a sudac Damir Batinić pokazao mu je žuti karton zbog simuliranja.

''Bio je penal sto posto'', rekao je Jradi, a zatim je objasnio dva različita poluvremena Hajduka.

''Dobro su nas pritisnuli u prvom dijelu. U početku ima nervoze, pritisak je od svih i morali smo proći kroz to i krenuti igrati svoj nogomet. Imali smo dva plana za utakmicu, kada smo primijenili drugi plan, to se vidjelo na terenu.''

Da nije Eduok imao žute kartone, Jradi vjerojatno ne bi ni zaigrao, a sad je junak?

''To je tako. Vjerojatno bi on igrao da nije imao kartone. Mislim da možemo igrati zajedno, to se vidjelo i protiv Lokomotive. Dobro je kada u momčadi imaš konkurenciju", rekao je Libanonac pa je objasnio kakav je bio osjećaj nakon gola:

''Teško je to opisati. Svi su skočili, publika, suigrači, nevjerojatno.''

Atmosfera?

''Najluđa ikad. Kada bih ju uspoređivao s derbijima u Norveškoj, onda je to 50 puta luđe. Rekao sam svima da se uoči derbija osjeća da ovo nije normalna utakmica. Ne moraš biti u Hajduku dugo da to shvatiš. Zaista je doživljaj bio poseban.''

Nakon dugo vremena Hajduk je vodeći na ljestvici.

''Dobar osjećaj, Hajduk zaslužuje biti broj jedan. Moramo nastaviti ovako, ne smijemo poletjeti. Čekaju nas teške utakmice, moramo i s Dinamom igrati još tri puta. Nismo osvojili naslov. Pobjedu ćemo proslaviti, a onda ćemo nastaviti s radom'', rekao je Jradi, a zatim je kazao da vjeruje kako Hajduk može biti prvak.

''Naravno da mislim, ne bih ni igrao da ne mislim tako. Treniramo naporno, vidjet ćemo na kraju kamo će nas to dovesti.''