NOGOMETAŠI južnokorejskog Jeonbuka, čije boje brani hrvatski napadač Krunoslav Lovrek, prvi su finalisti Azijske Lige prvaka.

Nakon što je u prvom susretu igranom prije tjedan dana Jeonbuk slavio na gostovanju kod Al-Ittihada iz Saudijske Arabije s 3:2, u drugom je susretu ponovo pobijedio, ovog puta s 2:1.

Posao južnokorejskom sastavu olakšao je Naif Hazazi isključenjem već u 12. minuti susreta. Brojčanu nadmoć domaćin je brzo okrunio, pa je Brazilac Eninho dvama golovima, u 21. i 35. minuti, riješio pitanje putnika u finale. Konačnih 2:1 postavio je Wendel golom u 73. minuti.

Kažimo da se bivši napadač Zagreba Krunoslav Lovrek nije proslavio u susretu. Zamijenio je dvostrukog strijelca Eninha u 62. minuti, da bi na kraju dvama žutim kartonima u razmaku od samo šest minuta (83. i 89.), zaslužio isključenje i tako sam sebe udaljio od nastupa u finalu.

O drugom finalistu odlučit će dvoboj južnokorejskog Suwona i katarskog Al Sadda. Al Sadd je u prvom susretu u gostima slavio s 2:0.