Jakirović poludio na poništeni penal, žestoko psovao suca

BIJES dinamovaca zbog poraza kod Viktorije Plzen (1:0) u četvrtom kolu Konferencijske lige izazvao je grčki sudac Anastasios Sidiropoulos. On je na intervenciju VAR-a u 68. minuti poništio svoju odluku o penalu dosuđenom u korist Dinama, a u sudačkoj nadoknadi je također na dojavu videoasistenta poništio i gol Dinama koji je prethodno priznao.

Dinamo je tako u Češkoj poražen zbog kontroverznih sudačkih odluka te je dva kola prije kraja skupine KL-a na zadnjem mjestu. Zato su u hrvatskom prvaku ogorčeni na Sidiropoulosa. Posebno su bizarne situacija i sudačka odluka u 68. minuti. Mišić je pucao iz daljine, a domaćem golmanu Staneku je lopta ispala iz ruke, nakon čega je oborio Baturinu.

Grčki sudac je pokazao na penal, ali uključio se VAR. Provjeravalo se igranje rukom igrača Dinama koje je prethodilo penalu, a ne mogući faul na Baturini, i sudac je poništio jedanaesterac. Na to je Dinamov trener Sergej Jakirović poludio i psovao suce: "Je*em ti mater u pi*ku sto puta!"