HRVATSKI KUP

Istra se namučila protiv niželigaša i ušla u osminu finala Kupa

ISTRA je u šesnaestini finala hrvatskoga Kupa u Sv. Martinu na Muri pobijedila domaći Polet 2:0 i plasirala se u sljedeću fazu natjecanja.

No prvoligaš se dobro namučio protiv momčadi koja se natječe u 3. HNL sjever. U izjednačenoj utakmici u kojoj nije bilo previše prilika Istra se dobro mučila 87 minuta, a onda je ipak došla do pobjede u samoj završnici.

Puljani su slomili domaćine u 87. minuti kad je zabio Gedeon Guzina, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade konačnih 2:0 postavio je Špoljarić. Istra će u osmini finala igrati s pobjednikom susreta Croatije iz Zmijavaca i Šibenika.

Na ostalim stadionima Gorica je u drami pobijedila Sesvete u gostima 4:3, Rijeka je u Vinkovcima sa 6:0 izbacila Dilj, a Oriolik je pobijedio Split 1:0. Rudeš je gubio u Novigradu pa na kraju slavio 3:1.