Inter - Milan

Inter izbacio Milan iz kupa u 97. minuti u derbiju punom incidenata

INTER JE u polufinalu talijanskog kupa nakon što je u gradskom derbiju izbacio Milan s 2:1.

Utakmicu je obilježio trenutak s kraja prvog poluvremena kada su se zamalo potukli Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SITUACIJU

Milan je u utakmici u kojoj je formalno bio gost poveo u 31. minuti kada obrana Intera nije dobro raščistila loptu nakon kornera. Lopta je stigla do Ibrahimovića koji je s 15 metara pogodio suprotni kut.

Inter se nije predavao, a pomoć mu je stigla u 58. minuti kada je Ibrahimović nakon starta na Kolarovu dobio drugi žuti karton. U 71. minuti Lukaku je izjednačio iz penala, a pobjedu je Interu u 97. minuti donio Christian Eriksen. Danac je sjajno zabio iz slobodnog udarca s otprilike 23 metra. U igru je ušao u 88. minuti umjesto hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića, a Ivan Perišić igrao je do 67. minute. Rebić je ušao nakon Ibrahimovićevog crvenog kartona umjesto Diaza.

Utakmica je imala nadoknadu od čak deset minuta jer se glavni sudac utakmice Paolo Valeri ozlijedio pa ga je zamijenio Daniele Chiffi. U polufinalu Inter će igrati protiv boljeg iz utakmice između Juventusa i SPAL-a.