Insigne s dva penala odveo Napoli u četvrtfinale Kupa

NAPOLI je četvrtfinalu talijanskog Kupa.

Momčad Gennara Gattusa na San Paolu je svladala drugoligaša Perugiu 2:0, a oba gola iz penala zabio je Lorenzo Insigne u 26. i 38. minuti.

Najprije je gostujući lijevi bek Mardochee Nzita u šesnaestercu srušio Hirvinga Lozana, nakon čega je Insigne zabio u donji lijevi kut iz penala za vodstvo. Međutim, već u 38. Napolitanci su dobili novi penal jer je sudac Luca Massimi, uz pomoć VAR-a, vidio igranje rukom protivničkog igrača u kaznenom prostoru nakon ubačaja.

Odgovornost je opet preuzeo Insigne i ovog puta pogodio donji desni kut za 2:0.

Embed from Getty Images

Gosti su mogli smanjiti rezultat i vratiti se u utakmicu u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Elseida Hysaja pogodila je lopta u ruku u šesnaestercu, ali je golman David Ospina obranio penal Pietru Iemmellu i omogućio Napoliju mirni drugi dio na putu do pobjede.

Napoli će 29. siječnja, opet pred svojim navijačima, u četvrtfinalu Kupa igrati protiv boljeg iz utakmice Lazio - Cremonese, koja se igra danas od 18 sati na Olimpicu u Rimu.

Inter i Marcelo Brozović večeras od 20:45 na Meazzi čekaju Cagliari u osmini finala.