Iličević golom i asistencijom donio HSV-u pobjedu u derbiju njemačkog sjevera

HSV je u utakmici 14. kola Bundeslige porazio Werder 1:3, a ključni igrač u toj pobjedi je bio Ivo Iličević koji je golom i asistencijom riješio "Nordderby". (Tako Nijemci zovu utakmice HSV-a i Werdera)

Već u trećoj minuti Iličević je donio prednost HSV-u. U 27. minuti Gregoritsch povećava vodstvo i činilo se kako je utakmica riješena. Ipak, Ujah daje nadu Werderu golom u 62. minuti, ali samo šest minuta kasnije konačnih 1:3 postavlja Muller na asistenciju Iličevića.

Velika partija Iličevića donijela je HSV-u barem privremeno šesto mjesto Bundeslige. Nalaze se tri boda iza trećeplasiranog Wolfsburga. Treće mjesto donosi Ligu prvaka. Werder je ovim porazom pao na 15. mjesto.

Drugi Hrvat u HSV-u Ivica Olić dobio je posljednjih osam minuta igre. On je tada ušao umjesto strijelca trećeg pogotka, Mullera.