Igor Jovićević ima novi posao

NEKADAŠNJI trener Dinama Igor Jovićević preuzeo je bugarskog prvaka Ludogorec. Hrvatski stručnjak potpisao je ugovor u četvrtak, a mjesto mu je ustupio privremeni trener Zahari Sairakov. Ludogorec Jovićević preuzima kao prvu momčad bugarskog prvenstva. No nije se bugarski klub proslavio u Europskoj ligi. Prvu je utakmicu u Europa ligi izgubio od Slavije Prag.

Hrvatski 50-godišnji trener karijeru je započeo u ukrajinskom Karpatyju, a onda je preko Celja stigao u omladinski pogon Dinama. Nakon što je dobro vodio juniorsku momčad, preuzeo je i seniorsku u travnju 2020. godine. No nije se zadržao dugo. Vodio je tek sedam utakmica.

Nakon toga je otišao u Dnjipro te Šahtar Donjeck, s kojim je osvojio ukrajinsko prvenstvo. Od ljeta prošle godine pa do ljeta ove godine vodio je saudijskog prvoligaša Al-Raed, da bi sad preuzeo Ludogorec, momčad koja već 12 godina dominira bugarskim nogometom i traži iskorak u europskim natjecanjima.