Hrvati osvajaju Francusku 2. ligu: Rozić zabio za Sedan

ANTE ROZIĆ, 23-godišnji australski nogometaš hrvatskih korijena, postigao je prvi pogodak na utakmici 4. kola druge francuske lige, u kojoj je njegov Sedan pobijedio Clermont 2:1.

U 39. minuti je obrambeni igrač Rozić prvi put zatresao mrežu na utakmici, a potom je u 90. minuti domaćinu pobjedu donio Mokake, koji je tadašnjih 1:1 preoblikovao u 2:1.

Hrvatski nogometaši su tako na startu nove sezone bili prilično kobni za Clermont. Naime, prije tjedan dana je Klasnić zabio jedan pogodak za Nantes protiv Clermonta (3:2), otkada je krenula njegova serija: tri pogotka u tri utakmice.

Podsjetimo da je Rozić tijekom svoje karijere nosio dres četiri hrvatska kluba. Igrao je u Cibaliji, Hajduku, Zadru u Trogiru.