Helsinki pred uzvrat na Maksimiru jedva probio bunker u prvenstvenom susretu

HJK HELSINKI je u utakmici 18. kola prvenstva - Veikkausliige, teškom mukom pobijedio petoplasirani Mariheamn 1:0.

Unatoč pobjedi može se reći da je finski prvak u laganoj krizi, budući da su prije ove teške pobjede poraženi kod Jara 0:1, a potom ih je u Helsinkiju pobijedio i Dinamo 2:1.

Prije ove subote HJK je imao osam pobjeda u osam domaćih prvenstvenih utakmica. Ove subote su upisali deveti uspjeh, ali i najteži dosad. Mučio se HJK s bunkerom gostiju sve do 81. minute kada je strijelac bio Lindström.

Podsjećamo, u srijedu se igra uzvratna utakmica u Maksimiru između Dinama i HJK-a.

U subotu je HJK igrao u sastavu: Wallen - Kansikas, Lindström, Ojala, Moren, Fowler, Zeneli, Mannström, Ring, Sadik, Pelvas. U drugom poluvremenu su u igru još ušli Pukki, Sorsa i pred sam kraj utakmice legendarni Jari Litmanen.