Hölzl vodi u Linzu, teška ozljeda Lindsey Vonn

NJEMAČKA skijašica Kathrin Hölzl ostvarila je najbolje vrijeme prve veleslalomske vožnje u austrijskom Lienzu. Schlossberg stazu s 46 vratiju prošla je u vremenu 1:08.17.

Drugo vrijeme prve vožnje četvrtog veleslaloma sezone pripalo je domaćoj predstavnici Michaeli Kirchgasser s 41 stotinkom sekunde sporijim vremenom, dok je treća bila francuska skijašica Taina Barioz s 0.52 sekunde zaostatka za vodećom. Utrku nisu završile dvije najbolje skijašice ukupnog poretka. Lindsey Vonn je pala, možda i slomila lijevu ruku i pod znak pitanja stavila cijelu sezonu. Drugoplasirana s liste najboljih, Njemica Maria Riesch, spustila se kao 16. stazom, odmah poslije Vonn, te izletjela s nje i borbe za postolje u ponedjeljak.

Nastup, tek simbolični, upisale su i dvije hrvatske predstavnice. Ana Jelušić je uz startni broj 58 utrku završila kao 69. u konkurenciji 78 skijašica prijavljenih za utrku. Zaostala je za pobjednicom 5.68 sekundi. Nika Fleiss nije završila utrku startajući u nju kao 73.