Europska liga: Srna izborio jedanaesterac

ZBOG utakmice europskog Superkupa protiv Barcelone u petak, nogometaši Šahtara, aktualni pobjednici Kupa UEFA-e (sadašnja Europa liga) su ranije odigrali uzvrat 4. pretkola Europa lige.

Momčad koju kapetanski vodi hrvatski nogometaš Darijo Srna pobijedila je i u drugom pokušaju turski Sivasspor, koji je prošle godine u tamošnjem prvenstvu osvojio drugo mjesto.

U gostima je ukrajinska momčad slavila s 3-0, a u uzvratu 2-0, s time da je oba pogotka postigla udarcima s bijele točke.

Prvi penal je u 21. minuti iznudio baš Srna, kojeg je u šesnaestercu srušio Murat Sözgelmez. Jadson je bio točan realizator, baš kao i u 59. minuti drugi Brazilac Luiz Adriano, čime je Šahtar rutinski obavio posao protiv Turaka.