Dino Mansour uzeo naslov europskog juniorskog prvaka u boksu!

NAŠ BOKSAČ Dino Mansour okitio se titulom europskog juniorskog prvaka! U poljskom Szczecinu 18-godišnjak, inače član BK Leonardo,  pobijedio je Rusa Arbija Madajeva, za veliko priznaneje hrvatskom boksu.

Mansour je u finalu Europskog prvenstva, u super teškoj kategoriji (preko 91 kg), svladao ruskog boksača 7:4. Već od samog početka meča, navodi profightstore, Dino je prednost tražio u visini i dužini ruku, dok je Rus ipak bio brži i pokretljiviji.  Veći dio meča naš je boksač kontrolirao ring i tjerao Rusa na konopce, pogađajući ga u serijama.

Mansour (18) je na putu do zlata svladao Mađara Lakatoša (prekid 4. runda), Nijemca Morgela (2:0), Armenca Ohanjana (2:0) i u polufinalu Litvanca Valaviciusa (4:1).

Mansourovo zlato je prva hrvatska juniorska boksačka medalja od bronce Marija Šivolije na EP 1999.