EURO 2020.

Danska izvukla bod u Irskoj i plasirala se na Euro

U NAJZANIMLJIVIJOJ utakmici večeri Irska i Danska su u Dublinu u izravnom susretu odlučile tko će na EP. Ircima je trebala bilo kakva pobjeda, dok je Dancima bio dovoljan i bod. Na koncu je završilo 1:1.

Gosti su poveli u 73. minuti golom Martina Braithwaitea na ubačaj Henrika Dalsgaard, a izjednačio je Matt Doherty u 85. minuti. U preostalom vremenu domaćin je jurnuo po pogodak vrijedan Eura, ali nisu uspjeli.

Danci su tako i u drugim kvalifikacijama u nizu u direktnom sudaru izbacili Irce. Danska je bila bolja i u dodatnim kvalifikacijama za SP u Rusiji 2018. godine. Nakon 0:0 u Kopenhagenu, Danska je u uzvratu u Dublinu slavila s 5:1 izborivši nastup na World Cupu.

U drugom susretu večeri Švicarska je na gostovanju pobijedila Gibraltar 6:1 izborivši prvo mjesto u skupini i plasman na EP.

Golove za goste zabili su Cedric Itten (10, 84), Ruben Vargas (50), Christian Fassnacht (58), Loris Benito (75) i Granit Xhaka (86), dok je pogodak za domaćine zabio Reece Stryche (74).