CSKA izborio finale kupa u ruletu jedanaesteraca

NOGOMETAŠI moskovskog CSKA po drugi su put u samo tri dana porazili gradskog rivala Dinama na njegovoj Himki Areni. Ovaj put u polufinalu kup-natjecanja.

Sastav koji vodi nekad legendarni brazilski nogometaš Zico pobijedio je boljim izvođenjem 11-eraca 8:7. Nakon 90 minuta utakmice završilo je 2:2, iako je CSKA do 86. minute vodio 2:0, a isti je rezultat na semaforu stajao i nakon dvaju produžetaka.

Keržakov je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela izjednačio iz penala.

Pri raspucavanju s bijele točke i jedni i drugi promašivali su paralelno, u petoj i sedmoj seriji udaraca. U osmoj je CSKA-ov golman Akinfejev obranio Kokorinu, da bi Vladimir Berezuckij konačno zabio za ukupnu 8-7 pobjedu.

U nedjelju je CSKA u dvoboju osmog kola prvenstva pobijedio Dinama na njegovu stadionu 2:1.

U finalu Ruskog kupa CSKA će braniti prošlogodišnji trofej u srazu protiv prvaka Rubina iz Kazanja.

Dvije su momčadi igrale na samom početku sezone. Sedmog ožujka Moskovljani su slavili u dvoboju Superkupa nakon produžetka 2:1.

Ruski nogometni kup, polufinale:

Dinamo – CSKA 7:8, 2:2, 2:2 (Hohlov 86, Keržakov 90+4-11m / Vagner Love 40-11m, Žirkov 53)